Donanım

Qualcomm, StreamBoost Teknolojisini piyasaya sunuyor

Qualcomm, Ev Ağlarının Performansını ve Kapasitesini optimize eden StreamBoost Teknolojisini piyasaya sunuyor.

Qualcomm, StreamBoost Teknolojisini piyasaya sunuyor

Bir Qualcomm Incorporated şirketi olan Qualcomm Atheros Inc, bugün Wi-Fi® routerlar ve ağ geçitleri için oluşturduğu StreamBoost teknolojisini duyurdu. Bir evin geniş bant bağlantılarını akıllıca yöneten Qualcomm StreamBoost, internet bağlantısına sahip evlerde mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için her cihaza ve her uygulamaya gerekli olan bant genişliğini sağlıyor. Buna ek olarak Alienware ve D-Link Systems Inc. şirketleri Uluslararası CES fuarında, Gigabit sınıfındaki Wi-Fi'ler için Qualcomm VIVE™ 802.11ac teknolojisine dayanan StreamBoost routerlarını tanıtacak. Streamboost yönlendiriciler ilkbahar itibariyle e-ticaret sitelerinde ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'daki perakende satış noktalarında tüketiciyle buluşacak.

Alienware Genel Müdürü Frank Azor, "StreamBoost kullanıcılara, ev bağlantılarında ileri seviyede kontrol imkanı tanıyarak ilk, gerçekten akıllı ve bağlantılı evleri yaratıyor" diyor ve devam ediyor: "Bu teknoloji ağı, aynı anda ağı kullanan ister 2 ister 20 cihaz  olsun, oyunculara daha güvenilir ve daha iyi performansa sahip bir online oyun deneyimi sağlayacak."

1357908732_qualcommbornmobile.jpg

"D-Link'teki amacımız her müşterinin mümkün olan en iyi online deneyimi yaşamasını sağlamaktır" diye aktaran D-Link Systems Inc. Şirketi Pazarlama Başkan Yardımcısı Dan Kelley "StreamBoost bize uygulama kullanımı ne olursa olsun ağı kullanan her bireyin optimum deneyim yaşamalarına imkan tanıyor" ekliyor.

Qualcomm ve Wilocity, hem 802.11ac hem de 802.11ad Teknolojilerine Sahip Sektörün İlk Üç Bantlı Referans Tasarımını Duyurdu.

Bir Qualcomm Incorporated şirketi olan Qualcomm Atheros Inc ve 60GHz'lik multi-gigabit kablosuz yonga setlerinin lider geliştiricisi Wilocity, 802.11ac ve 802.11ad'nin kablosuz yeteneklerini tek bir modülde toplayan sektörün ilk üç bantlı referans tasarımını bugün duyurdu. Qualcomm VIVE™ 802.11ac ve Wilocity 802.11ad WiGig™ kablosuz teknolojilerine dayanan referans tasarım, kullanıcılara 2.4GHz/5GHz Wi-Fi ile tüm işletme genelinde ve ev kapsamındaki bağlantıyı korurken 60GHz'lik cihazlara, docklara, ekranlara ve belleklere multi-gigabit hızlarda bağlanmayı mümkün kılan üç bantlı Wi-Fi'yi getiriyor.

Qualcomm Atheros Bilgi İşlem Başkan Yardımcısı Vivek Gupta "Qualcomm VIVE 802.11ac ve yeni onaylanan 802.11ad'nin yeteneklerini tek bir kartta bir araya getiren sektörün ilk kombinasyonu ile yeni nesil üç bantlı çözümü sunmaktan gurur duyuyoruz" diyerek düşüncelerini aktardı.

Wilocity'nin Pazarlama Başkan Yardımcısı Mark Gordzinsky, "802.11ac Wi-Fi ile yan yana çalışan yenilikçi 802.11ad çözümleri ortaya koymak için çalışmalarımıza Qualcomm Atheros ile birlikte devam ettiğimiz için memnunuz" dedi ve şu şekilde devam etti: "Hem eski sistemdekileri hem de 60GHz bantlar sunan bu üç bantlı tasarım sayesinde kullanıcılar her zaman bağlantının en iyisine sahip olduklarına güvenebilir."

Qualcomm Labs ve FanVision, LTE üzerinden kurum içi Mobil Yayın Hizmetleri için bir anlaşma duyurdu

Bir Qualcomm Incorporated şirketi olan Qualcomm Labs ve medya, eğlence ve teknolojide lider şirket, FanVision Entertainment ile pazarlama ve teknik işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Qualcomm Labs bu çok yıllık anlaşma doğrultusunda, FanVision'ın pazar lideri kurum içi yayın hizmetlerini Qualcomm Labs'ın LTE yayını özel yazılımı ile birlikte destekleyecek.

"Qualcomm Labs ile çalıştığımız için çok mutluyuz, iş modelimize imkan tanıyan teknoloji güçlü bir değişimi temsil ederken sektör lideri LTE yayını yazılımı patent portföyümüzde yer alan yeni ve zengin deneyimleri hayata geçirmemize yardımcı olacak" diye belirten FanVision Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Ross konuşmasına şu şekilde devam etti: "LTE yayın ağları üzerinde sunduğumuz FanVision hizmeti ileri seviyedeki ağ yeteneklerinden yarar sağlarken hizmetlerimizi ve ilgili tüketici deneyimini genişletecek. Qualcomm ile yapılan bu anlaşma, kurum içi mobil cihazlara zengin içerik sağladığımız, Amerika ve Avrupa'daki başlıca spor işletmeleri ile gerçekleşen başarılı faaliyetlerimiz üzerine inşa edilmiştir".

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.