Donanım

Qualcomm Ülke Müdürü Barış Ruacan ile Yeni Snapdragon İşlemcilerini Konuştuk

Qualcomm Türkiye Ülke Müdürü Barış Ruacan ile firmanın yeni nesil işlemcilerini konuştuk

Qualcomm Ülke Müdürü Barış Ruacan ile Yeni Snapdragon İşlemcilerini Konuştuk

Yaklaşan Mobil Dünya Kongresi öncesinde, Qualcomm Türkiye Ülke Müdürü Barış Ruacan'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, firmanın yeni nesil işlemcileri değerlendirildi.

Snapdragon 820, Snapdragon 625, Snapdragon 435 ve Snapdragon 425 işlemcileriyle neleri değişeceğini anlatan Barış Ruacan, yeni nesil LTE X16 modem ile de 1 Gpbs hızların mümkün olacağını belirtti.

Snapdragon 820 işlemcisi firmanın en üst düzey modeli olmakla birliklte 4 çekirdekli yapıda firmanın tamamen kendi özelliştirmesi ile geliştirilirken, önceki modele göre daha performans geliştirmelerine ek olarak, güç tüketimi konusunda da daha verimli olacak.

Snapdragon 625,435 ve 425 işlemcileri ise üst seviyedeki çok sayıda özelliği orta ve giriş seviyesinde yer alan telefonlarda kullanabilme imkanı sunacak olmasıyla dikkat çekiyor. 

MWC 2016 ve sonrasında yeni nesil bileşenleri barındıran cihazların da piyasaya gireceğini ifade eden Barış Ruacan ile yaptığımız röportajda, Qualcomm'un çalışmalarını konuştuk.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.