Donanım

Qualcomm, yeni modem çözümlerini duyurdu

Qualcomm, Nesnelerin İnternetine güvenilir global bağlantıyı destekleyen yeni modem çözümlerini duyurdu

Qualcomm, yeni modem çözümlerini duyurdu

Qualcomm Technologies, Inc.’nin son LTE modemlerini (MDM9207-1 ve MDM9206) piyasaya sunduğunu duyurdu. Yeni modemler, Nesnelerin İnterneti içerisinde yer alan sistemler ve sayısı artmakta olan cihazlara güvenilir ve optimize edilmiş mobil bağlantı imkanı sumak üzere tasarlandı.

1446200883_qualcomm-mdm9207.jpg

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies International Ltd.  Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Nesnelerin İnternetinden Sorumlu Genel Müdür Anthony Murray, “Qualcomm Technologies, Nesnelerin İnternetindeki ilerlemeyi daha da hızlandıracak LTE teknolojisinin kapasitesini, duyurusunu yaptığı MDM9207-1 ve MDM9206 modemler ile genişletmiştir. Bu modemler, LTE uyumlu mevcut ticari cihazların kapasitesini genişletme yönündeki kararlılığımızı yansıttığı gibi Düşük Güç Geniş Alan (LPWA) teknolojilerini temel alan LTE Cat-M (eMTC) ve NB-IOT gibi yeni standartların daha geniş çekim alanı, daha düşük güç tüketimi ve daha az karmaşıklık özellikleri ile global mobil çözümlere öncülük edeceğinin de bir göstergesidir. “ dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.