Donanım

Realme, dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek

Realme iddiali bir söylem ile gündemde. Şirket dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya süreceğini söyledi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Realme, dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022'ye tam olarak bir hafta uzaktayız. Ticaret fuarı 28 Şubat'ta başlayacak. Aynı gün Realme, uluslararası pazar için en son amiral gemisi akıllı telefonu Realme GT2 Pro'yu duyuracak.

Bugün marka, bu etkinlikte yeni bir şarj teknolojisini de tanıtacağını açıkladı. Medyaya gönderilen bir basın açıklamasında Realme, 28 Şubat'ta 'dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini' piyasaya sürme planlarını açıkladı. Ne yazık ki marka, go premium stratejisi dışında, bu teknoloji hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Ar-Ge kaynaklarının %70'ini inovasyon ve şarj teknolojisine yatıracak.

Realme, dünyanın en hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek

realme

Bununla birlikte şirket, yeni teknolojinin 125W'lık eski şarj teknolojisinden daha hızlı olacağını ima ediyor. Ancak ne kadar hızlı olduğunu bilmek için bir hafta beklememiz gerekecek.

Söylentilere göre realme, 150W hızlı akıllı telefon şarj teknolojisini piyasaya sürecek. Tanınmış bir kaynak olan Digital Chat Station, bu teknolojinin OPPO'nun yakında çıkacak 160W hızlı akıllı telefon şarj teknolojisinin yeniden yapılandırılmış bir versiyonu olduğunu, ancak 10W daha yavaş olduğunu söylüyor. Biraz daha yavaş olmasına rağmen, aynı şarj cihazını kullanacak.

Xiaomi geçen yıl 4.000 mAh pili 8 dakikada doldurabilen 200W şarj çözümünü piyasaya sürdü. Bu nedenle Realme'nin yakında çıkacak 150W akıllı telefon şarj teknolojisini neden "dünyanın en hızlısı" olarak adlandırdığından emin değiliz. Belki de Realme'nin teknolojisi, daha düşük watt kullanmasına rağmen daha az zaman alacaktır. Peki daha da hızlı olduğu söylenen OPPO'nun orijinal çözümü ne olacak? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Yorumlar
Ayhan
Belki lto pil gibi bir pil teknoloji kullanacaktır.
Cevapla
Dany
Boku çıktı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.