Donanım

Retina ekran iPad Mini gelebilir

Apple Retina ekranlı Mini iPad üretecek mi?

Retina ekran iPad Mini gelebilir

Yeni gelen haberlere göre Apple'ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı 2. nesil iPad Mini tabletlerinde Retina ekran veya eşdeğer bir ekran teknolojisi kullanılacak. Tabletin ekran boyutu ve Apple'ın iki nesilde bir ekran çözünürlüğü değiştirme mantığıyla çalıştığı düşünüldüğünde iPad Mini'nin ekran teknolojisi belki de hiç değişmeyecek.

Apple'ın kullanıcıların dikkatini çekmesi için elbette daha iyi bir ürün sunması gerekiyor. Yeni nesil bir iPad Mini cihazında daha güçlü işlemci, daha fazla batarya ömrü ve ekstra incelik olmalı ki kullanıcıların almasına bir neden olsun. Fakat bunların olması için maliyetin yükselmesi gerekecek tabi ki. Yeni Retina ekran tabletin maliyeti ile birlikte fiyatı da yükselecektir.

1355612617_hero.jpg

Apple'ın her cihazında olduğu gibi bir sonraki nesil iPad Mini çıkana kadar söylentiler ve dedikodular büyük ihtimalle bitmeyecek.

Yorumlar
x
Retina 5x chip zart zurt bilmemne bizde yiyiroz
Cevapla
1 haftadır aynı haber ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuluyor. İpad mini amerika dahil yok satıyor. Hala dikkat çekecek mi diye haber yapılıyor. Anlamakta zorluk çekiyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.