Donanım

S22'de kullanılacak yongalar kesinleşti! Bize yine mi Exynos?

Samsung Galaxy S22 serisinde kullanılan yongalar ortaya çıkmaya başladı. İşte detaylar.

S22'de kullanılacak yongalar kesinleşti! Bize yine mi Exynos?

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi yonga seti Exynos 2200 olacak. Yonga seti 2022'nin başlarında piyasaya sürülmesi beklenen bazı Galaxy S22 telefonlarına güç sağlayacak. Güney Kore'den gelen raporlar, şirketin geleneklerini bozabileceğini ve yeni nesil telefonları da tanıtabileceğini ortaya koyuyor.

Ülkelerdeki iki büyük taşıyıcı, Verizon ve China Telecom, Samsung ile Exynos yongaları ile özel varyantlar elde etmek için görüşmelere başlarken, yerel rakipleri Qualcomm seçeneğini elinde tutuyor. Son beş yıldır Samsung, S serisinin yonga setlerini farklı pazarlara bölüyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, Qualcomm tarafından en yeni Snapdragon platformunu alırken, diğer pazarların çoğu mevcut en hızlı Exynos'u alıyor. Bu durumda ülkemizde de Exynos'un mevcut olacağını söyleyebiliriz.

S22'de kullanılacak yongalar kesinleşti!

S22'de kullanılacak yongalar kesinleşti! Bize yine mi Exynos? - Resim : 1

Güney Kore bülten panosundan gelen bilgiler, Avrupa'daki Galaxy S22 akıllı telefonlarının %100'ünün her zamanki gibi bir sonraki Exynos'u alacağını ortaya koydu. Ancak Hindistan pazarı Qualcomm tarafına geçebilir.

Kaynağın açıkladığı bir diğer ilginç detay ise, durumun Suwon'daki Samsung karargahında iç karışıklığa yol açması. IM (BT ve Mobil iletişim) bölümü, Semiconductor ekibinden "Exynos 2200'ün düşük verimi nedeniyle" çipin maliyetini düşürmesini talep ediyor. Mobil ekip, Qualcomm ile halihazırda daha düşük bir maliyet için pazarlık yapıyor ve bu nedenle S.LSI ekibi, herhangi bir teklifi reddedecek gibi görünmüyor.

Yorumlar
İbrahim
Keskin sirke kupune zarar, samsungun kendi islemcisi de kendine zarar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.