Donanım

Samsung 8K QLED TV serisini piyasaya sürdü!

Samsung, sonsuzluk ekranı olarak adlandırılan 2020 TV serisini piyasaya sürdü. 2020 TV serisinin neredeyse hiç çerçevesi olmayacak tasarımla, 8K görüntü kalitesi ile adeta büyülediğini söyleyebiliriz.

Samsung 8K QLED TV serisini piyasaya sürdü!

Samsung 2020 model TV serisinin resmi lansmanını gerçekleştirdi. Sonsuzluk ekranı olarak adlandırılan 2020 TV serisinin neredeyse hiç çerçevesi olmayacak tasarımla, 8K görüntü kalitesi ile adeta büyülediğini söyleyebiliriz.

Samsung 8K QLED TV serisini piyasaya sürdü!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2020 model TV serisinin resmi lansmanını gerçekleştirdi. 2020 TV serisinin çerçevesinin, önceki yıllara nazaran daha da ince olduğunu görmekteyiz. Samsung, 2020 TV serisi için; tüketicilerin ortalama 10 ila 15 fit, yani yaklaşık 3 ila 4 metre görüş mesafesinden izlediğinde, çerçevelerin kaybolmuş gibi görünerek, ekranın havada zarif bir şekilde süzüldüğü bir etki yarattığını ifade etti.

Amiral gemisi niteliğini taşıyan Q950TS serisi ise neredeyse yok denecek ekran çerçevesi ile oldukça dikkat çekiyor. 4K ve 8K modellerin bulunduğu seride elbette en çok beğenilen modelleri ise 8K çözünürlüğe sahip olan TV'ler oluşturuyor.

Tahmin edeceğiniz gibi müşterilerin çoğu çerçevesiz bir televizyona sahip olmaktan büyük mutluluk duyacak, ancak çerçevesiz ekrandan çok daha önemli olan bir durum var ki; o da 2020 TV serisinin en az 4K özelliğini destekliyor olması. Bu sayede televizyonlar, Xbox Series X veya PlayStation 5 ile uyumlu hale gelebiliyor. Bu da oyuncu arkadaşlarımızı oldukça memnun edecek bir haber. Bildiğiniz üzere Xbox Series X ve PlayStation 5 oyun konsolları da bu yıl çıkacak.

Görüntü ayarlarının bulunduğu ortamın aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlayan, uyarlanabilir görüntü özelliğinin de aralarında bulunduğu bazı özellikler Q70T serisi ile birlikte sunulmaya başlanıyor. Aslına bakarsanız günümüz teknolojisinde bu çok daha önce gerçekleşmesi gereken bir özellikti. Zaten kullanmış olduğumuz akıllı telefonlardan bunu hepimiz biliyoruz.

Diğer yandan ise Samsung’un Real Game Enhancer Plus olarak adlandırdığı değişken yenileme hızı özelliğinin de aralarında bulunduğu birçok özelliği barındırmayan Q60T serisi ise muhtemelen düşük bütçeli kullanıcılar için düşünülmüş.

Q80 serisi ve onun üstündeki modellerinde ise, yukarı ve aşağı bakan hoparlörleri kullanarak üç boyutlu, sarmalayıcı bir ses deneyimi sunuluyor. Nesne takipli ses olarak adlandırabileceğimiz bir teknoloji ile kullanıcılar ekrandaki objelerin seslerini sabit olarak değil, mesafeli olarak uzak-yakın, yukarı-aşağı-sağ ve soldan gelecek şekilde, adeta gerçek hayatta olduğu gibi bir gerçeklikle duyabilme imkanına sahip olabilecekler.

Samsung ayrıca modellerinde çoklu görüntüleme modu da sunuyor. Böylelikle bir başka pencerede video izlerken ya da oyun oynarken, diğer yandan sosyal medya uygulamalarını kullanmanıza veya YouTube videolarını izlemenize olanak sunuyor. Samsung 2020 model QLED TV modelleri çözünürlük kalitesine göre aşağıdaki gibi sıralanıyor;

4K

  • Q90T: 55, 65, 75, 85 inç
  • Q70T: 55, 65, 75, 82, 85 inç
  • Q80T: 49, 55, 65, 75, 85 inç
  • Q60T: 43, 50, 55, 58, 65, 75, 85 inç

8K

  • Q800T: 65 , 75 , 82 inç
  • Q900TS: 65, 75, 85 inç
  • Q950TS: 65, 75, 85 inç
Yorumlar
Engin Deniz
İyi de 4k TV Ler çöp oldu.Niye? 4k yayın yok.8k TV leri 2050 de kullanırız artık.Doğru değil mi?
Cevapla
Misafir
Yeni seri Samsung tvlerin, Hd yayını 4K ya da 8K görüntüye upscale etme özelliği var. Gerçek Hd yayın tvye geliyorsa 10 numara görüntü elde edersin.
💠Gakko💠
Eskiden Cosmos vardı gazeteden kupon ile almıştık şimdi nere gidi bele teknoloji Allah yardım ede
Cevapla
Nilay
Meraba
Ygdvhjjjii
Sen onceee turkceniii duzgunn konussssssssss abeeee yaaaaaaaa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.