Donanım

Samsung akıllı telefonlarda 4GB RAM olacak

Samsung'un yeni nesil akıllı telefonları 4GB RAM özelliği ile gelebilir.

Samsung akıllı telefonlarda 4GB RAM olacak

Önümüzdeki yıl 4GB RAM özelliğine sahip bir akıllı telefon görmek için hazır olun. Samsung bugün Kore'de, ilk 8 gigabit (Gb), düşük güç ve çift veri hızı sağlayan 4 (LPDDR4) mobil DRAM geliştirdiğini duyurdu.

2014 yılında çıkacak çeşitli yüksek özellikli akıllı telefonlarda 1440 × 2560 piksel üst düzey ekran bekleniyor. Bu ekstra piksel, güçlü işlemci ve çok bellek RAM gerektiriyor. Samsung’un açıkladığı 8-gigabit (1GB) yeni bellek ile bu akıllı telefonları ve tabletleri desteklemek mümkün olacak.

1388394498_samsung-4g-ram-mempry-1.jpg

Samsung’un düşük enerji tüketimi ile performansı yüksek düzeyde tutacağını belirttiği DDR4 RAM teknolojisi 3.1Gbps hız ile DDR3’e göre % 50 daha yüksek hız sunuyor. 8Gb LPDDR4 mobil DRAM cihazınızda daha hızlı uygulamalar, daha yüksek çözünürlüklü ekranlar, daha uzun pil ömrü ve daha gelişmiş özellikler için izin verecek. Samsung bu teknolojiyi 2014 yılında kullanmaya başlayacak ve ilk kullanacağı akıllı telefon Galaxy Note 4 olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.