Donanım

Western Digital VelociRaptor 1TB - İnceleme

Harddisk dünyasının en iyilerinden!

Western Digital VelociRaptor 1TB - İnceleme

Son yıllarda Western Digital ailesinin en büyük üyelerinden olan Raptor disklere bu yıl içerisinde yeni bir disk eklenmişti bildiğiniz üzere, bu diskin adı da Veloci olmuştu. VelociRaptor, piyasada muadili bulunmayan bir harddisk. 2.5 inçlik VelociRaptor WD'nin 3.5 inçlik bir kasa içine yerleştirdiği özeli ice pack diye de adlandırılan bir kasa ile birlikte geliyor.

Özel tasarımıyla ilginç bir şekilde tasarlanan kasaya soğutucu kasasına oturtulan ve yüksek hız imkanı sunan VelociRaptor profesyonellere hitap ediyor. Kod adının WD1000DHTZ olduğu bu ürüne hep birlikte biraz daha yakından bakalım. 

10.000 RPM dönüş hızı

Daha önce 2.5 inçlik disklerde görmeye alışık olmadığımız dönüş hızına sahip disk profesyonellere seslenen özel bir performans sunuyor. 3.5 inçlik kasaya yerleştirelen VelociRaptor, 2.5 inçlik yapısıyla özel bir soğutucu işlevi gören metal bir beşiğin içerisinde oturtulmuş durumda.

1388151729_dsc0793sm.jpg

WD VelociRaptor'un, yüksek hızlara ulaşan dönüşlerinde ortaya çıkan ısınmalara karşı özel olarak tasarlanan bu beşik, 10.000 RPM dönüş hızına ulaşan disklerden çok farklı bir performansta çalışmasını sağlıyor. SATA 6 Gb/sn sürücüler ve 64MB ön belleğe sahip bu disk ile fotoğraf ve video düzenlemelerinde yüksek hızlara ulaşabileceksiniz.

1,4 milyon saatlik MTBF ile, bu sürücüler yüksek kapasiteli SATA sürücüde mümkün olan en yüksek güvenilirlik derecesine sahi VelociRaptor, Western Digital tarafından 5 yıl garanti ile destekleniyor. Son teknolojiyi kullanan yüksek performans ve yüksek kapasiteyi dengeleyen VelociRaptor, video düzenleme, 3D gerçekleme ve bilimsel modelleme gibi ağır veri yükü içeren iş yükleri için mükemmele yakın bir performans sunuyor.

1388151784_dsc0794sm.jpg

Kimler kullanmalı?

Boşta daha az güç tüketen özel ve aktif güç tüketimi önceki nesil WD VelociRaptor sürücüler ile aynı ancak daha yüksek kapasite ve performans sunabiliyor. Yüksek performanslı bilgi işlem, 3D oluşturma, dijital içerik oluşturma ve düzenleme, bilimsel bilgi işlem ve görüntü yönetimi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.