Donanım

Samsung, Almanya'da dijital fotoğraf makinesi satışlarını durdurdu

Samsung dijital kamera departmanını kapatma yolunda ilerliyor. Bu yönde somut bir adım daha atıldı.


Samsung’un dijital kamera departmanında işler yolunda gitmiyor. Kasım ayında Güney Kore’den gelen haberlerde Samsung dijital kamera birimi kapatacağı iddia edildi. Dünya devi firmadan henüz bu yönde resmi bir açıklama gelmedi fakat dijital kamera departmanın kapanacağını gösteren işaretler ortaya çıkmaya başladı bile.

Samsung ilk olarak 2016 yılında dijital kamera birimi için herhangi bir ürün duyurusu gerçekleştirmeyeceğini açıkladı. Firma daha sonra popüler cihazlarından Samsung NX1 fotoğraf makinesinin üretimini durdurduğu yönünde bir karar aldı. Konuya ilişkin son gelişme ise Almanya’dan geldi.

İlginizi çekebilir; 

İlginizi çekebilir; 

1448042281_nx1-samsung-650x333.jpg

Samsung tüm Avrupa'da fotoğraf makinesi satışlarını sonlandırabilir

Samsung, Alman pazarındaki dijital kameralar ve aksesuar satışlarına aşamalı olarak son verileceğini resmen açıkladı. Ülkedeki satışların düşüş eğiliminde olması ve şirketin piyasa şartlarına adapte olması nedeniyle kararın alındığı belirtildi. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Samsung çok yakında tüm Avrupa’da fotoğraf makinesi satışlarını durdurduğu yönünde bir açıklamada bulunacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.