Donanım

Samsung, Apple M2 çip üretimine dahil olabilir!

Samsung Apple'ın M2 çip üretimine dahil olmak için aktif adımlar atmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi görünüşe göre pastadan pay istiyor.

Samsung, Apple M2 çip üretimine dahil olabilir!

Apple'ın mevcut M1 silikonu MacBook, Mac ve iPad serisinde kullanılıyor, bu nedenle şirketin bu çiplere ihtiyacı var. Bu da Apple'ın M1 çip tedarik zincirine kim girerse, bazı ciddi finansal kazançlar elde edeceği anlamına geliyor. Görünüşe göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung da kendine buradan bir pay çıkartmak istiyor.

Samsung, Apple M2 çip üretimine dahil olabilir!

samsung apple

Samsung, Apple'ın bu tedarikçilerinden biri ve devre bağlantılı modern yüksek yoğunluklu yongalar için çok önemli olan FC-BGA alt katmanları üretiyor. Doğal olarak Koreli teknoloji devi şimdi de M2 ​​çip üretimine katılmak istiyor.

Samsung Elektro-Mekanik kolu, yaklaşmakta olan M2 yongası için aynı FC-BGA alt katmanlarını üretmek üzere Apple ile anlaşma yapmaya oldukça yakın. Ortaya çıkan rapor, Samsung'un Vietnam'da bir FC-BGA üretim tesisi inşa etmek için 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığı ve Güney Kore'de halihazırda mevcut bir fabrikaya 241 milyon dolardan fazla yatırım yaptığına dair son istihbaratla örtüşüyor.

Apple'ın Apple M2'yi ne zaman tanıtacağını tam olarak bilmiyoruz. Bununla birlikte, şirketin 2020'de izlediği rotayı izlemesi de büyük bir olasılık. Şirket, 2022'de yeni MacBook ve MacBook Pro serisi ile Apple M2'yi açıklayabilir. Şirket, ayrıca temel sürümünü destekleyen yeni dizüstü bilgisayarları piyasaya sürebilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.