Donanım

Samsung, bükülür ekranları ne zaman kullanacak?

Samsung, esnek AMOLED ekranları geliştirerek, alanında yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor.


Mobil cihazlar odağında geliştirdiği AMOLED ekranlarla Samsung, sınıf atlatmaya hazırlanıyor. Samsung'un teknoloji ile bükülebilir AMOLED ekranlar çok yakında piyasaya sürülecek.

Dev firma Samsung, ürettiği akıllı telefonlarının yanında düşük enerji tüketim değerlerine ve ince bir yapıya sahip Super AMOLED ekranları ile de ilgi odağı olmuştu. Birçok akıllı telefonda kullanılan bu ekranlar, renkleri gerçeğin üstünde bir canlılıkta gösterdiği için şirket eleştirilere maruz kalmıştı.

1342813367_samsungekranflexiblehaber1.jpg

Samsung, bu konudaki eleştirilere kulak asmadı ve esnek AMOLED ekranları geliştirerek, alanında yeni bir çığır açmaya hazırlandı. Şirket daha önce duyurulan bükülebilir AMOLED ekranların yılın üçüncü çeyreğinden itibaren kullanıma hazır hale geleceğini bugün duyurdu.

Yeni gelen haberlere göre Samsung, 2012'nin son çeyreğinde esnek AMOLED ekrana sahip bir model üretmeyi düşünüyor. Samsung şimdilik bu teknolojinin bükülemeyen bir dış katman ile korunarak cihazlarda yer alacağını açıkladı. Piyasada bulunan mevcut AMOLED ekranlar 1.8mm inceliğe sahipken bükülebilir AMOLED ekranların 0.6mm inceliğe ve daha düşük enerji tüketim değerlerine sahip olması bekleniyor. Bu ekranların kullanım talebini artıracağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.