Donanım

Samsung' dan yeni SSD PM830

Samsung, PM830 serisi SATA III destekli yeni SSD sürücülerini duyurdu.


Neredeyse teknolojinin her alanında büyük başarılara imza atarak lider konumuna yükselen Samsung, yeni SSD sürücülerini duyurdu. SATA III desteği sunan PM 830 serisi SSD' ler 2.5 inç boyutunda üretilecek ve 20nm sınıfı MLC tipi NAND Flash bellek yongasını kullanacak.

Ayrıca toogle DDR arabiriminden faydalanan sürücü, AES 256-bit şifreleme desteği de sunuyor.

1313061384_samsungpm830ssddetay.jpg

Özellikle taşınabilir sistemlerde performansı arttırmak için geliştirilen yeni SSD'ler, kapasite olarak 128GB, 256GB ve 512GB olarak üretilecek. En önemli olan okuma ve yazma işlemlerine bakıldığında, okuma hızı 500MB/saniye, yazma ise 350MB/saniye olacak.

Samsung' un bellek satış ve pazarlama sorumlusu başkan yardımcısı Wanhoon Hong, yeni SSD' lerle ilgili olarak; "Samsung'un yeni seri gelişmiş SSD sürücüleri ultra-ince dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için performansı yeni bir seviyeye taşıyacak ve yüksek performanslı SSD'lerin pazardaki yaygınlaşmasını hızlandıracak." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.