Donanım

Samsung Exynos 2100 yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı!

Samsung yeni Exynos 2100 yonga setini, Galaxy S21 ailesinden iki önce tanıtmaya hazılanıyor.

Samsung Exynos 2100 yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı!

Samsung'un Galaxy S21 amiral gemilerine güç verecek olan Exynos 2100 yonga setinin 12 Ocak'ta tanıtılması bekleniyor. Bu tarih Galaxy S21 ailesinin tanıtım tarihinden yalnızca iki gün öncesi. 

Şirketin Galaxy S21 serisinde Exynos 2100 yonga setini kullanması bekleniyor.

Samsung Exynos 2100 yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı!

Samsung'un daha önce de işlemci üzerine çalışmaları olmuştu. Ancak daha önceki Exynos'un Snapdragon yonga setlerine göre daha düşük performans göstermesi tepkilere neden olmuştu. 

Hatalarından ders çıkaran ve daha güçlü yonga seti üretmeyi hedefleyen Samsung, bugünse yeni yonga seti Exynos 2100'ün tanıtım tarihini açıkladı. Şirket, yaptığı paylaşımda "Yeni bir Exynos geliyor" ifadelerini kullandı.  Ayrıca işlemcinin 12 Ocak tarihinde tanıtılacağı da açıklandı.

Exynos 2100 hakkında bilinenler

En son söylentilere göre Exynos 2100 yonga seti, 2,81 GHz'de çalışan üçlü Cortex-A78  bulunuyor. Ayrıca 2,21 GHz'de çalışan dört güç verimli Cortex-A55 çekirdeği ile birlikte 2,91 GHz'e kadar hıza sahip ARM X1 ana çekirdeğine sahip. Yonga setinin grafik bölümündeyse Mali-G78 bulunacak. Bunlara ek olarak işlemcinin üretiminde 5 nm teknolojinin kullanılması bekleniyor.

Samsung'un Exynos 2100 yonga setinin, Galaxy S21 ailesinde kullanılması bekleniliyor. Ancak modelin Çin ve Güney Kore'deki versiyonlarında Snapdragon işlemcisi kullanılacak. Kullanılan bu işlemcide büyük ihtimalle Snapdragon 888 yonga seti olacaktır.

Yorumlar
💎G@kko💎
Eksinoslu cihazları tavsiye etmim sinapdıragonu tek geçim bu pazarda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.