Yeni Huawei MatePad 12.9 inçlik boyutuyla geliyor!

Kirin 9000 yonga setiyle çıkacak olan Huawei MatePad serisi yeni tabletin, Apple'ın iPad'lerine rakip olması bekleniyor.

Yeni Huawei MatePad 12.9 inçlik boyutuyla geliyor!

Apple, devamlı güncellenen ve güçlenen iPad modelleri ile tablet pazarındaki liderliğini koruyor. Android tarafında ise çeşitliliğin çok olmasına rağmen iPad'lerle rekabet edebilecek modellerin az sayıda olması Apple'ın lider konumda olmasını kolaylaştırıyor.

Android tarafındaki tablet çeşitliliğinin arasına Huawei, iPad'lere rakip olabilecek yeni bir Huawei MatePad serisi ile pazara giriş yapmaya hazırlanıyor.

Yeni Huawei MatePad 12.9 inçlik boyutuyla geliyor!

Ortaya çıkan sızıntılarda, yaklaşan Huawei MatePad serisi tabletin adının ne olacağı yer almıyor. Ancak yeni modelin 120 Hz yenileme hızına sahip 12.9 inç OLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca tabletin dar çerçeveli ekran yapısıyla ve ince bir metal gövdeyle piyasaya çıkması bekleniyor.

Huawei MatePad serisi yeni modelin, şirketin EMUI 11'in yerine geçmesi için tasarladığı Harmony OS işletim sistemine dayanan PadOS ile gelmesi bekleniyor. Böylelikle cihazın Huawei hizmetlerinden daha fazla faydalanacağı tahmin ediliyor.

Yeni Huawei MatePad 12.9 inçlik boyutuyla geliyor! - Resim : 1

İşlemci tarafında ise cihazda, Huawei Mate 40 serisine güç veren Kirin 9000 yonga seti bulunuyor. Kirin 9000 yonga setinin performansı düşünüldüğünde yeni Huawei MatePad tabletinin, Apple iPad Pro ve Samsung Galaxy Tab S7 Plus'la oldukça kolay rekabet edeceğini söyleyebiliriz. 

Yeni modelin Huawei P50 serisiyle birlikte duyurulması bekleniyor.