Donanım

Samsung Galaxy Tab 7.7 Avrupa'da yasaklandı!

Galaxy Tab'a bir darbe daha!


Düsseldorf Yüksek Mahkemesi’nde devam eden Apple ve Samsung savaşı yeni bir boyut kazandı. Samsung Amerika'daki patent davasında Galaxy Tab'ın tasarımının Apple iPad ile benzerliğinden yargılanmış ve bir süre Galaxy Tab satışları Samsung'un en büyük pazarı olan Amerika'da satışa çıkamamıştı.

Mahkemenin aldığı kararda, Samsung tasarımını değiştirerek satışa sunduğu Galaxy Tab 10.1'in Almanya'da satışına izin veriliyordu. Ancak Samsung Galaxy Tab 7.7'ye konulan yasak tüm Avrupa birliği ülkelerinde yasaklanacak. Daha önce Apple yine aynı talepte bulunmuş ve Galaxy Tab 10.1'in tekrar yenilenerek yayınlanmasıyla talebi reddedilmişti.

1343210264_samsung-galaxy-tab-7.7-2.jpg

Apple bu kez de Samsung Galaxy Tab 7.7'nin satışlarını geçici olarak durdurdu. Almanya için alınan yasak kararı şimdi bütün Avrupa'da geçerli olmuş durumda. Samsung'tan ellerinden geleni yapacakları belirtilirken, Apple bu konuda bir bilgi vermiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.