Donanım

Samsung Gear VR yenilendi, üstelik daha uygun fiyatlı

Samsung sanal gerçeklik cihazı Gear VR'ı yeniledi. Kasım ayında satışa çıkacak ürün üstelik daha uygun fiyatlı.

Samsung Gear VR yenilendi, üstelik daha uygun fiyatlı

Sanal gerçeklik kategorine büyük yatırımlar gerçekleştiren Samsung, Oculus firmasıyla geliştirdiği yeni Gear VR’ı duyurdu. Bir önce Gear VR’nin tasarımını büyük oranda devam ettiren yeni Gear VR selefine göre daha ucuz ve daha hafif. 310 gram ağırlığında olan Gear VR önceki modelden %22 oranında daha hafif bir kasaya sahip.  

1443159801_samsungs-new-gear-vr.jpg

Yeni Gear VR uygun fiyatıyla dikkat çekiyor

Yenilenen Gear VR sanal gerçeklik aksesuarı Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modelleriyle uyumlu olacak. Gear VR söz konusu modellere microUSB üzerinden bağlantı sağlıyor.

Gear VR, Minecraft’ın Windows 10 için yenilenen sürümünü destekleyecek. Ayrıca Lionsgate, Netflix, TiVo, Twitch, Hulu ve 20th Century Fox yeni Gear VR için içerik üretecek.

Samsung ve Oculus tarafından yenilenen Gear VR 99$ etiket fiyatıyla kasım ayında raflarda olacak. Samsung bir önceki Gear VR sanal gerçeklik cihazını 199$’dan satışa çıkarmıştı.  

1443159911_6666.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.