Donanım

Samsung iddialı bir kamera duyurmaya hazırlanıyor

Dijital kamera bölümünü kapatacağı konuşulan Samsung, yaşanan son gelişmelere göre NX500 kadar iddialı bir model hazırlıyor.


Samsung’un  dijital kamera bölümünü kapatacağına yönelik son dönemde birçok gelişme yaşandı. Avrupa’nın bazı ülkelerinde fotoğraf makinesi satışlarının durdurulması bunun en önemli kanıtı olarak gösterildi. Hatta kimi kaynaklar Güney Koreli üreticinin önümüzdeki yıl ürün durusu bile gerçekleştirmeyeceğini iddia etti.

Son dönemde akıllı telefon kameraları önemli ölçüde gelişti. Samsung bekleneni veremeyen dijital kamera departmanına odaklanmak yerine bu bölümü kapatarak tamamen mobil kamera bölümünü güçlendirmek istiyor olabilir. 

1449037934_z-samsungnx500-front-3colors-pr.jpg

Ancak mirrorlessrumors sitesinin ortaya attığı iddia Samsung cephesinde dijital kamera bölümünün henüz ölmediğini gösteriyor. Sitenin iddiasına göre Samsung 6-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek CES 2016 etkinliğinde iddialı bir kamera duyurmaya hazırlanıyor. Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'na bir ay kadar bir süre var ve bu süre zarfında NX500 modeli kadar iddialı olacağı söylenen yeni kamera hakkında detayların ortaya çıkmasını umuyoruz. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.