Samsung kullanıcılarını sağlığından etti!

Teknoloji tarafında dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Samsung hakkında ortaya çıkan son raporlar çok da olumlu değil. İşte konuya ilişkin detaylar.

Samsung kullanıcılarını sağlığından etti!

Akıllı telefon sektöründe uzun yıllardan beri zirvede yer alan Samsung hakkında çok ilginç iddialar ortaya atıldı. Bilindiği üzere Güney Koreli şirket akıllı telefondan, kablosuz kulaklığa kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Geçtiğimiz gün Güney Kore'de ortaya çıkan bazı raporlara göre Samsung'un kulak içi kablosuz kulaklıkları, kullanıcılarda iltihaba neden oluyor. Bu şikayetin özellikle de Galaxy Buds Pro'da yoğunlaştığı rapor edilmiş. 

Galaxy Buds Pro kullanıcıları bu kulaklıkları kullandıktan sonra irin ve kabuklanma benzeri semptomların ortaya çıktığını belirtmişler. Yine başka Samsung kulaklıklarda da benzer sıkıntıları yaşayan pek çok kullanıcı olduğu rapor edilmiş.

Samsung kullanıcılarını sağlığından etti!

Elbette Samsung cephesi konu ile ilgili iddiaları reddetti. Yetkililer kulaklıkların tüm yetkili sertifikalara sahip olduğunu dolayısıyla bileşenlerde insan sağlığına zarar verecek bir madde olmadığını söylediler.

Samsung kullanıcılarını sağlığından etti! - Resim : 1

Yine de bu inkar durumu Samsung kullanıcılarının kulak sağlığının olumsuz etkilendiği gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Şikayetlerin bir hayli fazla olması üzerine Samsung yetkilileri, kulaklıkların neden olduğu ter ve benzeri oluşumların bazı kulak problemlerine yol açmış olabileceğini dile getirdiler. Tabi ki bu açıklama da kimseyi tatmin etmedi.

Hali hazırda Samsung logosu taşıyan kulaklıkların çok masum olmadıkları kesin. Özellikle de son zamanda duyurulmuş, yeni satışa sunulmuş olan modeller. Görünen o ki Samsung kulaklık alırken bir değil birkaç defa düşünmemiz gerekecek.