Donanım

Samsung, MicroSD hızını ikiye katladı!

Samsung, özellikle telefonlarda kullandığımız ve bir çok datayı taşıyan minik belleklerin hızını ikiye katladı.


Teknoloji devi Samsung, Mobil pazarında Galaxy S II ile rekora giderken, akıllı telefonların ve kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu MicroSD bellekler üzerinde çalışarak, hızlarını ikiye katladı.

Yeni çıkan akıllı telefonların donanımlarının yüksek olması, MicroSD kartların bu hıza ayak uyduramaması ve kısa süreli de olsa donmalara sebep olması kullanıcıları bir hayli üzüyordu. Samsung bu duruma bir dur diyerek MicroSD kartları 24MB / saniyede okuma ve 12MB / saniyede yazma hızına ulaştırdı.

1309812997_samsungmicrosd2.jpg

Yeni çıkan MicroSD kartlarda 32GB' a kadar veri saklama kapasitesi olacak.  Ayrıca bu yeni kartlara Full HD kayıt yapmak artık çok daha kolay olacak.

Samsung tarafından üretilecek olan kartlar, hücre başına 3 bit ve 20 nanometre NAND flaş bellek kullanacak. Bu kartlar hızlarına göre; Class 2, Class 4, Class 6 ve Class 10 olarak sınıflandırılacak. Class 4, 6 ve 10' a Full HD kayıt yapmak mümkün olacak. Sadece Class 10 ise Firewire gibi yüksek hızlı köprü ara yüzlerinde kullanılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.