Donanım

Samsung Türkiye'den yeni nesil şarj durağı!

Kablosuz güç paylaşımı özelliğini çevreci bir projeyle birleştiren Samsung, İstanbul’daki bazı otobüs duraklarını yeni nesil şarj duraklarına dönüştürdü. Detaylar haberimizde.

Samsung Türkiye'den yeni nesil şarj durağı!

Geri dönüşüme katkı sağlamak için Starcom ve Cheil şirketleri ile birlikte 'şarj durağı' projesini başlatan Samsung, İstanbul’daki bazı otobüs duraklarını yeni nesil şarj duraklarına dönüştürdü ve bu proje ile şu ana kadar; kağıt, cam ve plastikten oluşan 180 kilogramlık atığın toplanmasına da katkı sağladı.

Samsung Türkiye'den yeni nesil şarj durağı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Starcom ve Cheil şirketleri ile birlikte geri dönüşüme katkı sağlamak adına 'şarj durağı' projesini başlattı. İstanbul'un Kadıköy ve Beşiktaş ilçelerinde bulunan bazı otobüs duraklarının tasarımları bu proje kapsamında değiştirildi. Proje, gündelik yaşamlarında otobüs beklemek için duraklara gelen vatandaşlarda kısa süreli şaşkınlık yarattı. Çöplerini durakta bulunan geri dönüşüm kutularına atan vatandaşlar, kablosuz şarj özelliği olan akıllı telefonlarını şarj etmenin keyfine vardılar.

Samsung Türkiye, Starcom ve Cheil Turkey işbirliğiyle hayata geçirilen ve muhtemelen ilerleyen dönemlerde şehrin birçok noktasına entegre edilecek olan bu duraklar ile şu ana kadar; kağıt, cam ve plastikten oluşan 180 kilogramlık atığın toplanmasına da katkı sağladı.

Samsung'un pazarlama şirketi olarak varlığını devam ettiren Cheil'ın, video paylaşım platformu Vimeo üzerinden paylaşmış olduğu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Samsung'un bu ve buna benzer çevreci çözümleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.