Donanım

Samsung TV sektöründe ilginç bir karar aldı!

Uzun zamandır kendisine milyarlar kazandıran bu ürünler hakkında ilginç bir karar verdi...

Samsung TV sektöründe ilginç bir karar aldı!

2012 ile şirketlerin aldığı kararlar günden güne değişiyor, teknoloji dünyasına bomba gibi oturuyor. Uzun zamandır teknoloji dünyasında yer alana dedikodular gerçekleşti, Samsung LCD departmanın ayrı bir bünyeye taşıdı. Bünyeden ayrılan bu şirketin yeni ismi Samsung Display Co. olacak.

Televizyon dünyasında 1 Nisan ayından itibaren 688 milyon dolar sermaye ile giriş yapacak Samsung Display Co. oldukça büyük bir strateji ile geliyor. Samsung'un son yayınladığı yıllık raporunda, diğer tüm segmentlerde (örneğin mobil üniteler) kar ederken, ekran paneli bölümünde 669 milyon dolar zarar ilan etti.

1329996860_samsungled-tv.jpg

Samsung'dan gelen daha önceki demeçlerde şu cümleler yer alıyordu: "LCD işimizdeki rekabet gücümüzü artırabilecek seçenekler üzerinde düşünüyoruz" söylemler bize Samsung'un iş politikasında köklü değişiklikler ile yeni şirketi kullanarak müthiş bir değişiklik yaşayacağının tüyosunu veriyor.

Dünyada televizyon sektrounde LCD pazarının tüm firmalar tarafından terkedilmesi, Samsung'un LED ve OLED sistemlere yönelmesi ve bu dallar kendilerini geliştirmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.