Donanım

Samsung, Ultrabook sınıfındaki bilgisayarları için yeni hard disklerini tanıttı!

Dijital medya ve yakınsama teknolojileri alanında dünya lideri olan Samsung Electronics, Ultrabook™ kullanıcıları için ev ya da ofis dışında kullanıma yönelik, yeni ultra ince taşınabilir DVD SE-218GN ve SE-208GB modeli optik disk sürücülerini tanıttı. Ye

Samsung, Ultrabook sınıfındaki bilgisayarları için  yeni hard disklerini tanıttı!

Samsung'u birçok kişi sadece akıllı telefonları ile bilse de firma NandFlash yongaları konusunda sektöre yön veren bir firmadır. Son dönemde arka arkaya çıkarttığı SSD'ler ile adından sıkça sözettiren Samsung yeni nesil harici diskleri ile de hem tablet kullanıcılarının hemde yanında harici bir HDD taşımak zorunda kalan kullanıcıların imdadına yetişecek gibi görünüyor.

148.6 x 14 x 146 mm (SE-208GB) ve 148 x 14.4 x 143 mm (SE-218GN) boyutlarındaki sürücüler, sakladıkları belge, fotoğraf ve multimedya içeriklerine kolay erişim sağlayacak kullanıcılar için ideal. Yeni sürücüler yeni bir harici optik disk sürücüsü tasarımıylüretilmiş; öndeki çıkıntı yerine kılıfın üzerine yerleştirilen  tek bir tuş ile diskleri çıkartmak artık çok daha kolay.

1408444706_samsung-yeni-harici-optik-okuyucubeyaz.jpg 

Smart Power Technology™ (Akıllı Güç Teknolojisi) sayesinde sürücüler düşük güç tüketimine ve tek bir USB bağlantı noktası ile bağlantı sağlayabilme yeteneğine sahip; böylece mobil tüketicilere ev veya ofis dışındayken Ultrabook’un pilini zorlamayan esnek bir çözüm sunulmuş oluyor. Samsung’un Akıllı Güç Teknolojisi, her iki sürücünün de mevcut USB bağlantılarıyla, tabletler için taşınabilir birer sabit disk sürücüsü görevini yerine getirmesini sağlıyor. Samsung’un yenilikçi AV Connectivity™ (Ses ve Görüntü Bağlantısı) özelliği de bunlara eklendiğinde, tablet kullanıcılarına harici bellek ortamında saklanmış multimedya içeriğinin keyfini çıkarmak kalıyor.

Esnek bağlantı seçeneklerinin yanı sıra, sürücülerde yer alan Smart Archive Technology™ (Akıllı Arşiv Teknolojisi) değerli kişisel bilgilerin güvenli bir şekilde Saklanmasına olanak sağlıyor. Mevcut optik disk arşivi teknolojilerinden farklı olan bu özellik, içeriklerin uzun süre saklanmasında kullanılan DVD’ler için optimum seviyeye yükseltilmiş bir kayıt kalitesi sunuyor. Söz konusu teknoloji hem arşiv amaçlı diskler(ISO10995 standardı) hem de kaliteli normal diskler için uygun olan standart DVD formatıyla uyumlu. Ayrıca sürücüler M-DISC™ disk saklama teknolojisini de destekliyor; bu teknoloji, verileri hiçbir kayıp olmaksızınistenildiğinde kullanılmak üzere nesiller boyunca kalıcı olacak şekilde diskin yazı katmanına kaydediyor.

Yeni sürücüler, yeni Windows 8 ve Mac’in en son OS versiyonları da dahil olmak üzere belli başlı bütün işletim sistemleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı Dosyaları farklı veri ortamlarında çeşitli hızlarda okuma ve yazma yeteneğine sahip olan bu iki ürün, yazma hızı veri transferi hızını aştığında, oluşabilecek hataları önleyen Buffer Under Run teknolojisini de içeriyor Ayrıca PC multi-tasking (çok işlevlilik) özelliğine de olanak sağlıyor.

Bütün Samsung ürünleri gibi, SE-218GN ve SE-208GB de çevreyle dost özellikte, Pb, cd, cr+6, Hg, PBBs ve PBDE gibi zararlı materyallerin kullanımını sınırlayan kurşunsuz lehimleme teknolojisiyle üretiliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.