Donanım

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

Samsung'un OLED ekrana yatırımları devam ediyor. Güney Kore'den gelen haberler Samsung'un dev bir OLED ekran üretim tesisi açacağı yönünde.

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

OLED panel üretiminde dünya lideri olan Samsung’dan dev bir yatırım daha geliyor. Son olarak daha büyük boyutlu OLED ekranlar üretimine odaklandığı bildirilen Samsung’un bu defa 3.3 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştireceği bildirildi.

Güney Kore Ekran Endüstrisi Derneği tarafından yayınlanan rapora göre Samsung, Amerika’da 3.3 milyar dolara mal olacak bir OLED panel üretim tesisi kuracak. Eylül 2016’da sipariş almaya başlayacak üretim tesisi en erken 2017’da ilk teslimatlara başlaması bekleniyor. 

1455919819_samsung22328385b.jpg

Samsung’un ilk OLED televizyonu 2013 yılında 10 bin dolar fiyattan piyasaya sunuldu. Televizyonun fiyatı 6 bin dolar seviyelerine gerilemiş olsa da, OLED TV’lerin hala yüksek fiyatlardan satışa sunulduğu bir gerçek. Üretim hattının artırılmasına yönelik operasyonlar devam etse de, Samsung’a göre ucuz OLED TV'ler yaklaşık 3-4 yıl uzağımızda.

Son olarak özellikle LG ve Samsung’un OLED ekran üretimine yönelik yatırımlarında iPhone 7’nin de etkisi olduğu söylenebilir, zira endüstri kaynaklarından gelen haberlere göre Apple, iPhone 7 ile birlikte AMOLED ekrana geçiş yapacak. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.