Donanım

Samsung'dan yeni nesil Mobil işlemci!

Samsung'dan uzun süredir beklenen yeni nesil mobil işlemciler geldi!

Samsung'dan yeni nesil Mobil işlemci!

Geçtiğimiz aylarda Samsung kendi mobil işlemcilerini üreteceğinin sinyalini yakmıştı. Günümüz akıllı telefonları piyasasında 'Liderlik' koltuğunu elinde tutan Samsung'un böle bir karara gitmesi oldukça normal gözüküyor. Fakat bunun altında yatan sebeplere kısaca göz attığımızda farklı durumların cereyan ettiğini görüyoruz.

Samsung uzun yıllar boyunca Nvdia ve Quallcomm’a ödediği büyük miktar paralar'dan usanarak böle bir uygulama gidiyor. Samsung bu sebeplerden ötürü Exynos adını verdiği işlemcilerini üreteceğinin duyurusunu yapmıştı,  bugün Exynos işlemci serisinin ilk resmi ve daimi üyesi tanıtıldı. Exynos 4412 ile diğer işlemcilerin tükettiği enerjinin yarısına inen enerji tüketımı çok büyük imkan sağlıyor.

1330076171_samsung-exynos-processor.jpg
İşlemcinin özelliklerine baktığımızda;

1330076248_345.jpg

Samsung'un ürettiği mobil işlemcisi 4412 ile önceki işlemciler arasında büyük bir enerji tüketimi farkının olması bu işlemcinin değerini 2 kat daha arttırıyor. MWC 2012 fuarında 2 çekirdekli demo işlemcisiyle Samsung'un orada olacağı haberini de verelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.