Donanım

Samsung'un yeni SSD'leri piyasaya çıkmayı bekliyor

1TB'lık yeni SSD'lerini üretiyor


Özellikle akıllı telefon alanında ismini çokça duyduğumuz Samsung, SSD gibi dahili ve harici depolama birimlerinde de başarısını kanıtlıyor. SSD'nin makinenizin ömrünü uzatmak için ve kullanılabilirliğini artırmanın en kolay yollarından biri olduğunu bilirsiniz.


SSD'ler yaygın olarak 2.5 inç boyutlarında geliyor. Bu da bir çok orta seviye boyuta sahip cihaza uygun demek oluyor. Ancak son zamanlarda teknoloji mağazalarında yüksek fiyatları ve ince tasarımlarıyla dikkat çeken ultrabooklar için aynı şeyi söyleyemeyiz.

1386582625_sammyssd33.jpg
Ultrabook'lardaki SSD'ler 1.8 inç mSATA standartlarında oluyor. Samsung'un yeni SSD'leri bu noktada devreye giriyor. 840 EVO SSD'ler 1 TB mini-serial ATA serisi SSD'ler daha çok cihaza uygun boyutlarda geliyor ve azımsanamayacak bir depolama birimine sahip.


Yeni SSD'ler 540MB/s hıza sahip olacak ve eski laptopunuzu canlandıracağına emin olabilirsiniz. Eğer 1 TB çok diyorsanız da 120,250 ve 500 MB versiyonları da bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.