Donanım

Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı

MicroSD kart sektöründe sınır tanımayan başarılı üretici Sandisk, 1 TB boyutundaki microSD kartını tanıttı.

Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı

Sandisk Extreme PRO UHS-I olarak tanıtılan 1 TB boyutundaki microSD kart okuma ve yazma hızlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı

MicroSD kart üreticisi Sandisk, yüksek okuma ve yazma hızları sunan yeni üyesi microSDXC kartı ürünlerinin arasına ekliyor. Özellikle okuma ve yazma hızları ile kullanıcıların dikkatini çekecek olan yeni microSD kart, Sandisk Extreme PRO UHS-I olarak isimlendiriliyor. Kartı kullanacak olan kullanıcılara çok fazla artı getirisi olacak olan Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni microSD kart saniyede 170 megabyte okuma hızı ve 90 megabyte yazma hızları ile kullanıcıların isteklerini fazlasıyla karşılayabilecek. Yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip olan bu yeni kart ile birlikte kullanıcılar, hem uygulamaların telefonlarına yüklenmesinde hız sorununun önüne geçilmesini sağlayacak hem de 4K çözünürlüğe sahip olan videoları daha kolay bir şekilde kaydederek daha sonrasında rahat bir şekilde izleyebilecekler.

Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı - Resim : 1

1 TB kapasiteli Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni MicroSD kartın dışında, bu modelin 512 GB'lik farklı bir modelinin daha olacağı belirtiliyor. 512 GB'lik modelde kullanıcılara sunulacak olan okuma ve yazma hızlarının ise, 1 TB'lik modelde sunulan değerlerin aynısı olacağı belirtiliyor.

MicroSD kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

Çok yakın bir zamanda satışa sunulacağı belirtilen 1 TB kapasiteli Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni MicroSD kartı akıllı telefonlarında kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, kullanacakları akıllı telefonlarının bu hafızaya sahip bir microSD kartı destekleyip desteklemediğine dikkat etmeleri gerekmekte. Aksi takdirde kartı satın almak için ödeyecekleri ücretler boşa gidecektir.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.