Donanım

Sapphire Radeon HD 6850 Vapor-X duyuruldu

Fabrika çıkışlı hız aşırtmalı olarak sunulan Radeon HD 6850 Vapor-X geliyor.


Eylül, Ekim ve Kasım aylarında piyasaya çıkacak bir çok oyunu oynayabilmek için güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Bunu bilen ekran kartı üreticileride oyunların çıkmasına yakın ürünlerini piyasaya sürmeye başladılar.

Bunlardan biri olan Sapphire Radeon HD 6850 Vapor-X bugün duyuruldu. Fabrika çıkışlı hız aşırtmalı olarak gelecek olan ekran kartı, AMD' nin 40 nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Barts XT grafik yongasını kullanıyor.

1314287264_sapphireradeonhd6850vaporx.jpg

Üretici firma tarafından verilen bilgiye göre, ekran kartı 10 fazlı güç tasarımı ile destekleniyor ve yüksek kaliteli komponentler içeriyor. Ayrıca Vapor Chamber tabanlı çift slot soğutucu ile hem güçlü bir şekilde soğutma işlemini hemde daha güçlü bir görünüme sahip oluyor.

256 bit bellek veriyoluna sahip olan Vapor-X, 960x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR 5 bellek kapasitesi ile donatılmış. Grafik işlem birimi 800 Mhz, bellekleri ise 4400 Mhz' de görev yapıyor.

DirectX 11 desteği ile gelen ekran kartı, daha yüksek performans isteyenler için Crossfire teknolojisi ile çoklu GPU kurulumunada destek veriyor. Ayrıca Eyefinity teknoloji ile çoklu monitör desteğide yer alıyor. Görüntü aktarımı için iki adet DVI, bir adet HDMI 1.4a ve iki adet mini DisplayPort 1.2 konnektröne sahip.

Yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen ekran kartı ile ilgili fiyat açıklaması henüz yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.