Donanım

Sapphire'den yeni Radeon HD 6970

AMD'nin pazara sunmayı planladığı Radeon HD 7000 serisine kadar geçecek süreyi beklemek istemeyen ekran kartı üreten firmalar özel tasarımlı modeller üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar.


Sapphire, yüksek performans isteyen kullanıcılar için üretilen Radeon HD 6970 tabanlı yeni modelini tanıttı.

AMD firmasının 40nm  teknolojisiyle geliştirdiği en hızlı grafik yongası olan Cayman XT'den güç alan bu ekran kartı, 90mm çapında iki adet fana sahip bu özel soğutucusu ile dikkat çekmeyi başarıyor. Sapphire'den yaptığı açıklamalara göre yeni soğutucunun fanları ince tasarımlı yapraklar sayesinde standart soğutucudaki fanın sunduğu hava miktarını daha az dönüş hızıyla sağlayabiliyor.

Bu yani grafik işlem birimi 880MHz'de, bellekleri ise 5500MHz'de çalışan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 1536 paralel işlem birimi, 256-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor. Çift BIOS özelliği ile gelen kart görüntü aktarımı içinse iki adet DVI, iki adet Mini DisplayPort ve HDMI konnektörleriyle geliyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.