Donanım

Sekiz çekirdekli Snapdragon 820 gelebilir

Qulacomm, sekiz çekirdekli Snapdragon 820'yi tanıtabilir.


Qualcomm Snapdragon 820, Kryo CPU, Adreno 530 GPU, Spectra ISP, Hexagon 680 DSP, X12 LTE modem gibi kullanılan tüm önemli bileşenleri üzerinde barındırıyor.  Ancak Snapdragon 820 dört çekirdekten oluşuyor ve bu onu Exynos 8890 karşısında daha güçsüz gösteriyor.

Yeni gelen haberlere göre Qualcomm, dört çekirdek daha ekleyecek ve sekiz çekirdekli Snapdragon 820’yi önümüzdeki yılın ilk yarısında tanıtacak.

Aslında Qualcomm çekirdek sayısını yükselterek işlemciyi daha güçlü yapmıyor.  Sekiz çekirdekli Exynos 8890 ve 10 çekirdekli MediaTek  Helio X20 gibi işlemcilerin çekirdek sayısının fazla olmasının kullanıcılarda daha güçlü algısı oluşturmasına karşın, çekirdek sayısını yükseltiyor.

1447837738_snapdragon.jpg

Digitimes tarafından belirtilen kaynaklara göre, şirket önümüzdeki yılın ilk yarısında Snapdragon 820 yongasetinin sekiz çekirdekli bir sürümünü tanıtacak. Dört çekirdekli Snapdragon 820, Snapdragon 810’a göre daha güçlü ve % 30 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Ama görünüşe göre, Samsung, Huawei, ZTE, Sony ve LG gibi akıllı telefon üreticileri 2016 model Android telefonlarında sekiz çekirdekli işlemcileri kullanmakta kararlı.

 Matematiksel olarak sekiz dörtten büyüktür ve halkın çoğunluğunda daha güçlü algısı oluşturuyor. Bu yüzden de üreticiler çok sayılı çekirdekten oluşan işlemcileri tercih ediyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.