Donanım

SIM kartlı fotoğraf makineleri geliyor!

Fotoğraf makinesi üreticileri kameralara SIM kart ekleyecekler.


Fotoğraf teknoloji geliştikçe insanların fotoğraf merakı da bir hayli arttı. Bu durumun sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraf paylaşımının da büyük etkisi var. Mobil cihazlardaki fotoğraf kalitesinin artması fotoğraf makinelerine ilgiyi azaltmasının ardından bu cihazları satan firmaları Canon, Nikon ve Olympus telefon kamerasıyla yarışabilecek alternatif cihazlar üretmeye çalışıyorlar.

Üreticiler bu alanda Nokia ve Samsung gibi telefon üreticilerine Pazar paylarını kaptırmamak için fotoğraf paylaşım özelliği bulunan cihazlar geliştirmeye başladılar. Chazlara SIM kart ve WiFi özelliği ekleyecek olan üreticiler, böylelikle fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğrafların anında internette paylaşılmasını sağlayacak.

1348383593_3-522-simonly.png-basic-size-300x400.jpg

Cep telefonlarında kameralar 2001 yılında gelmeye başladı ve şuan ki telefonlarda bulunan kameralar fotoğraf makinelerindeki kaliteyi aratmıyor.  Şuanda bulunan Android işletim sistemli kameralar artık şaşırtmıyor. Sony fotoğraf makineleri içinde NEX serisi, avuç içine sığacak kadar küçük olmasına rağmen, müthiş özelliklere sahip. DSLR'ın gücünü cebe sığdıran serinin yeni ürünü NEX-6, 16.1 megapiksel Exmor APS HD CMOS sensörün yanı sıra ISO 25.600'e kadar yüksek hassasiyetle donatılmış. NEX-6, saniyede 10 kareye kadar kesintisiz çekim yapabiliyor ve Wi-Fi üzerinden paylaşım özelliği de bulunuyor.

Dokunmatik ekranlı ve Android işletim sistemine sahip ilk marka Nikon Coolpix S800c oldu. Ardından Samsung Galaxy serisini akıllı telefonlar için değil fotoğraf makineleri için de kullanmaya başladı. Bu cihazlardan sonra WiFi ve SIM kartların kameralara entegre edilmesi çokta anormal olmaması gerekir.

Yorumlar
lego adam
vallllaa benim aklima gelmisti:))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.