Donanım

Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin özellikleri neredeyse netleşti

Yonga seti dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Qualcomm yeni modeli için artık yavaş yavaş geri sayıma geçmeye başladı.

Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin özellikleri neredeyse netleşti

Qualcomm'un heyecanla beklenen Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti büyük bir beklenti oluşturuyor ve bunun çok geçerli bir nedeni bulunuyor. Qualcomm, bu son modeliyle, verimlilik konusunda herhangi bir taviz vermeden önemli performans geliştirmeleri sunmayı hedefliyor ve bu da önceki modelinin başarısını temel alıyor.

Sızıntı uzmanı Ice Universe tarafından dağıtılan bilgilere göre, Snapdragon 8 Gen 3, Snapdragon 8 Gen 2'nin 1+2+2+3 düzenini terk ederek 1+5+2 çekirdek düzenine geçiyor. Bu, daha güçlü performans çekirdekleri ve potansiyel olarak daha yüksek frekanslar anlamına geliyor. Ancak, CPU çekirdeklerine ve frekanslarına dair spesifik detaylar henüz açıklanmadı.

Ice Universe ayrıca, Snapdragon 8 Gen 3'te bulunan Adreno 750 GPU'nun "önemli ölçüde iyileştirilmiş" performans sergileyeceğini ve yonga setindeki L3 önbelleğin önceki modele kıyasla 10 MB olacağını ifade ediyor. Qualcomm'un hedefi, önceki neslini olağanüstü bir SoC haline getiren genel enerji verimliliğini korumak.

Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin özellikleri neredeyse netleşti

Snapdragon 8 Gen 3'ün piyasaya sürülmesi bu yılın ilerleyen dönemlerinde planlanıyor ve OnePlus, bu yonga setini içeren bir cihaz üzerinde zaten testler gerçekleştiriyor. Ek olarak, Galaxy S24 Ultra'nın tüm bölgelerde Snapdragon 8 Gen 3'ü barındırması bekleniyor. Ancak, resmi özellikler hala kısıtlı, çünkü Qualcomm yeni yonga setini önümüzdeki aylarda duyurmayı planlıyor.

Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin varlığı, Samsung'un Exynos 2400'ün Qualcomm'un hakimiyetine meydan okurken karşılaşacağı bir meydan okuma oluşturuyor. Hem mevcut nesil Snapdragon 8 Gen 2 hem de önceki Snapdragon 8 Gen 1, olağanüstü yonga setleri olarak tanımlanıyor ve bu da Samsung'un karşılaması gereken yüksek beklentiler oluşturuyor. Ayrıca, MediaTek Dimensity 9300'ün iki Cortex-X4 prime çekirdeği içerdiği iddiaları, Snapdragon 8 Gen 3'e rakip olabileceği ve pazardaki rekabeti daha da yoğunlaştırabileceği söylentileri bulunuyor.

Yorumlar
Levent taneri
ARKADAŞLAR BEKA.meselesi dedik oralikli olmadiniz adam arayan bulur diyor tehdit ediyor imamin oglu 30.o5 hesap yapiyor beyinsiz yerlere attilar kendilerini PKKDemirtaş öcalan dediler kesmedı simdi şehitler diyorlarbu ısin sonu ne olacak dolari ziplatalim dedi o da olmadı simdi hesap verme zamani geldı çattı nereye kahve içmeye mı artik simdiden ic kahveleri belki kacamak bulamiyacaksin sn Erdogan ulkede bir kaos cikmasin diye beklemede o istinad çokunce vay hallerine ne imaminoglu kalir nede kılıcın oglu .kirilma noktasi imamin oglu hesap bilseydi İST bu hallerdemi olur du hey kardesim yesil ot partisi ha azicik daha kıpraş sap yerine oturmak uzere
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.