Donanım

Snapdragon 835 ve Snapdragon 845 karşılaştırma

Amiral gemisi akıllı telefonlara güç verecek Snapdragon 845, selefi Snapdragon 835'e göre ne kadar iyi?


Daha hızlı performanstan daha gelişmiş grafiklere sahip Android'in en iyi akıllı telefon modelleri, yakında Snapdragon 845 yonga setleri ile güçlendirilecek. İlk sırada, tabii ki Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S9 bu işlemciye sahip olacak ancak, Xiaomi, LG ve diğerleri Samsung’un üretimini yaptığı aynı işlemciyi kullanacaklar.

Peki Snapdragon 845, Galaxy S8, LG V30, OnePlus 5T, Xiaomi Mi 6 ve diğer amiral gemilerini güçlendiren Snapdragon 835’e göre nasıl bir avantaj sağlayacak? Qualcomm'un 845 sürümünün yeni ve geliştirilmiş özellikleri, bu telefonlardaki mevcut Snapdragon 835 işlemci ile karşılaştırıldı.

Üretim aşamasında bir iyileştirmenin olmadığı ve her iki yonganın 10nm'de yapıldığı göz önüne alındığında, yeni işlemcinin selefine göre ne kadar iyileştirme sağlayacağı merak konusu. Ancak, daha rafine olan süreçle ve daha yüksek düşük güç tüketen performans ile ikinci nesil her zaman daha iyi oluyor.

Qualcomm, "Yeni Spectra kameramız ve Adreno grafik mimarilerimiz önceki nesillerimize kıyasla güç verimliliğini yüzde 30 oranında artırdı" diyor. Bu nedenle, grafik yoğun görevler gerçekleştirdiğinden, Snapdragon 845 cihazlarıyla video çekerken 835'e kıyasla önemli miktarda pil tasarrufu sağlayacaksınız.

Aşağıda her iki işlemcinin özelliklerinin karşılaştırıldığı tabloyu inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Bey
Para israfı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.