Donanım

Snapdragon 875 ile Android telefonlar coşacak

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen Snapdragon 875 yonga setinin birkaç teknik özelliği sızdırıldı. Sızıntılara göre Aralık ayında çoğu rakibine fark atacak bir işlemci ile karşılaşabiliriz.


Qualcomm önümüzdeki ay Snapdragon 875 yonga setini tanıtmak için hazırlıklarına devam ediyor. Bugün yapılan bir sızıntıya göre 5nm'lik işlemci, 2.84 GHz'de çalışan güçlü bir Cortex-X1 çekirdeğe sahip. 2.42 GHz'de ise üç Cortex-A78e, 1.8 GHz'de ise Cortex-A55'e sahip olacak. 

Snapdragon 875'in teknik özellikleri sızdırıldı!

2 Aralık 2020 tarihinde tanıtılacak olan  Snapdragon 875 için heyecan dorukta. Zira söz konusu işlemci, piyasadaki pek çok amiral gemi modeli tarafından kullanılacak ve bu telefonlara güç verecek. 

Snapdragon 865'ten daha iyi bir performans sunacak olan Snapdragon 875, bugüne kadar pek çok kez performansıyla ortaya çıkmıştı. Yapılan hesaplamalara göre Cortex-X1, Cortex-A78' göre yüzde 20 daha yüksek sürdürülebilir performans sağlıyor. Ayrıca maksimum yüzde 30 daha fazla performans elde ediliyor. 

Yapılan sızıntıya göre, Snapdragon 875 ile birlikte yeni bir Adreno 660 GPU'nun gelmesi bekleniyor. Önbellek ve bant genişliğini iyileştirmeyi  hedefleyen Qualcomm daha düşük güç tüketimi sağlamayı ve bataryanın daha uzun süre dayanabilmesini planlıyor.

Resmi tanıtıma daha dört hafta var bu süre içinde daha fazla söylenti ve sızıntı ortaya çıkacaktır. Ayrıca yakın zaman içinde Qualcomm tarafından resmi görseller ve videolar da yayınlanması bekleniyor. 

Yorumlar
Akif Bro
artık 5nm olsun iphone bile yaptı 7nm olmasın
Cevapla
İsminiz
Kirin 9000 I geçebileceğini düşünmüyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.