Donanım

Snapdragon'un adı değişiyor!

Qualcomm, mobil işlemci serisi Snapdragon'un isim yapısını değiştirdiğini açıkladı. Peki, Snapdragon işlemciler artık hangi isim ile anılacak?

Snapdragon'un adı değişiyor!

Mobil cihazlar için ürettiği yonga setleri ile bilinen Qualcomm Technologies, gelecek aylarda ürün markalarımızın konumlarının ve bu ürünlerinin sunduğu değerlerin daha iyi anlaşılması için yapacağımız güncelleme ve değişiklikler hakkında yeni bilgileri paylaştı. 

Paylaşılan bilgilere göre Snapdragon isminin konumlandırılmasında yeniliğe gidilecek. Peki, Snapdragon'un ismi komple değişecek mi?

Qualcomm Snapdragon markasının konumlandırılması kapsamında ilk güncellemeler yapıldı. Özellikle daha önce kullanılan “işlemci” terimi yerine bundan böyle “platform” terimi kullanılmaya başlayacak.

Ayrıca, ileride sadece üst düzey amiral gemisi cihazlarda, “Snapdragon” markası kullanılacak. Snapdragon 200 serisi ürünler için ise kullanılacak yeni isim “Qualcomm Mobile” olacak.

1489991717_snapdragon.gif

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.