Donanım

Sony Action Cam Mini maceranın sizi götürdüğü her yerde yanınızda

Sony, sadece 63 gramlık ağırlığı ile mevcut modellerin 2/3 büyüklüğünde olan gelmiş geçmiş en küçük Action Cam Mini’yi görücüye çıkardı. ZEISS Tessar® lens, Exmor R™ CMOS sensör ve Gelişmiş SteadyShot® görüntü sabitleme ile muhteşem görüntü kalitesi sağla

Sony Action Cam Mini maceranın sizi götürdüğü her yerde yanınızda

Spor kameraları son zamanlarda sıkça kullandığımız bir donanım oldu. Yamaç paraşütü yaparken, dağ bisikleti ile doğada gezerken, dronlara takarak gökyüzünden bulunduğumuz ortamı bambaşka bir açıdan görmek hem popüler bir etkinlik hemde sosyal dünyada oldukça ilgi gören bir hal oldu.

Tek bir firmanın tekelinde olan "Action Cam" kategorisine dünyanın en büyük lens üreticilerinden Sony'de "HDR-AZ1VR" adını verdiği yeni ürünü ile girmeye karar verdi.

Sony’nin gelmiş geçmiş en küçük Action Cam’i HDR-AZ1VR, heyecan verici görüntü ve ses kalitesini, sizi bir sonraki maceranıza taşımaya hazır ince bir full HD video kamera içinde sunuyor.

 1410112506_az1main3-1200.jpg

İster seyahat ediyor olun, ister dağda yürüyüşe çıkmış, ister bisikletinizi sürüyor, isterse de sadece geziniyor olun, yeni Action Cam Mini, gittiğiniz her yerde muhteşem bakış açısı görüntüleri yakalıyor. Sadece 63 gram ağırlığında olan HDR-AZ1, diğer Action Cam’lerin 2/3’ü büyüklüğünde. Küçücük kasasının içinde, Gelişmiş SteadyShot™ gibi önde gelen Sony teknolojilerinin birçoğunu içeren cihaz, göz kamaştırıcı Full HD görüntüler, billur gibi stereo ses ve Sony Action Cam’i ünlendiren harika özelliklerini sunuyor. XAVC S formatında 50mbps’lik yüksek bit oranında kayıt yapabilme yeteneği ve 170 derecelik geniş açı lensi ile, HDR-AZ1 boyundan çok büyük işler başarıyor.

1410112615_2hdr-az1vrblt-uhm1wwbtloohwebexpaug2016-1200.jpg 

Action Cam Mini’nin sert, IPX4 muadili sıçrama korumalı tasarımı, şiddetli yağmur veya çamurlu çukurlara aldırış etmiyor. Şayet macera zevkiniz daha ekstrem ise, video kamera ile birlikte verilen su geçirmez kılıf da kameranızı kazara gerçekleşen çarpma ve düşürmelere, kuma, çakıllara ve 5 metreye kadar derinlikte suya batırılmaya karşı da koruyor.

Action Cam Mini HDR-AZ1VR paketinde, yeni RM-LVR2V Live-View Uzaktan Kumanda da sunuluyor. Bileğe takılan bu kullanışlı kumanda cihazı ekranı ile sadece çekimlerinizi görüntülemenize imkân vermekle kalmıyor aynı zamanda kamera, başınıza veya gidona takılıyken ayarları kontrol edip değiştirmenize, görüntüleri oynatabilmenize ve silmenize de izin veriyor. Şayet dramatik bir görüş açısı videosu arıyorsanız, uzaktan kumanda size en dolu efekti sunabilmek için 5’e kadar kamerayı kontrol edebiliyor. Ayrıca, artık siz hareket halindeyken kameraya transfer edilebilen GPS verilerini de kaydediyor. Hareket halindeyken uzaktan kumandaya kaydedebilme özelliği, Sony’nin AZ1’de hedeflediği küçük boyutlara ulaşmasını mümkün kılıyor.

1410112636_1hdr-az1vrblt-uhm1vct-hm1wwbtloohwebexpaug2.jpg 

Eve döndüğünüzde, yeni Action Cam Movie Creator yazılımı, sezgisel kullanımı ile kolaylıkla nefes kesici videolar hazırlayabilmenize imkân veriyor. Videolarınıza ekstra derinlik katmak için hız ve mesafenin görüntü üzerine yerleştirilmesi gibi geniş yelpazeye yayılmış düzenleme fonksiyonlarından yararlanabiliyorsunuz. Çıktığınız bisiklet gezisi veya yarı maratondaki her dönüşü yeniden takip etmenin harika bir yolunu elde ederken, saniyede 120 karelik yüksek kare hızlı kayıt yapabilme özelliği ile de harika ve net yavaş çekim videolar kaydedebiliyorsunuz.

Kameranın arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS sensörü, uzun bir günün sonunda ışığın azaldığı ortamlarda yaptığınız çekimlerde bile muhteşem canlılıkta, detaylı görüntüler için premium ZEISS lens ve Sony’nin güçlü BIONZ X™ işlemcisi ile bir araya geliyor. Gelişmiş SteadyShot®, ister yürüyor ister motosiklet kullanırken hızlı titreşimler yaşıyor olun, istikrarlı görüntüler elde ediyor.

HDR-AZ1VR, USTREAM™ gibi bir gerçek zamanlı veri iletim sitesi üzerinden maceralarınızın videosunu canlı olarak dünyaya aktarabiliyor. Arkadaşlarınızı aksiyonun başlamak üzere olduğundan haberdar etmek için, onlara SNS üzerinden mesaj gönderebiliyor, izleyici sayısını görebiliyor ve gerçek zamanlı veri iletim videosunu bir bellek kartına kaydedebiliyorsunuz.

 Genişletilmiş aksesuar yelpazesi, siz dışarıdayken Action Cam Mini’yi kullanmak için hiç olmadığı kadar çok seçenek sunuyor. VCT-BPM1 Sırt Çantası Montaj Kiti, kamerayı güvenli bir şekilde sırt çantasının kayışına bağlıyor. BLT-CHM1 mandallı Kafa Montaj Kiti ise, kamerayı mükemmel bakış açısı çekim çözümü için şapkanıza sağlam bir şekilde sabitlemenizi sağlıyor. SPK-AZ1 Su Geçirmez Kılıf, su sıçramalarından endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelirken NP-BY1 Şarj Edilebilir Pil Paketi ise şarjınızın bitmesi endişesini ortadan kaldırıyor. ACC-TRDCY Aksesuar Kiti bir pil ile USB şarj cihazını bir araya getirirken, ister bisikletçi olun, ister snowboard meraklısı, isterse de sadece heyecan peşinde koşan biri, yaşam tarzınıza uyacak tüm ekstra aksesuarları içeren özel olarak tasarlanmış dört Action Cam Mini kitinden istediğinizi temin edebiliyorsunuz.

Action Cam Mini kullanılarak çekilen örnek videoları izlemek için, aynı zamanda ürün güncellemeleri ve ürün videoları gibi yararlı bilgileri de bulacağınız http://www.sony.net/actioncam adresindeki resmi Action Cam sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sony’nin yeni ürünü HDR-AZ1 Action Cam Mini için ön siparişlerinizi Kasım 2014 tarihinden itibaren www.sony.com.tr sitesinden verebilirsiniz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.