Donanım

Sony ve Panasonic ortaklığını resmen duyurdu!

Sony ve Panasonic OLED TV'de ortak olduklarını resmen duyurdular.

Sony ve Panasonic ortaklığını resmen duyurdu!

Sizlere daha önce Sony ve Panasonic'in bir üründe birleşerek ortak çalışacağını duyurmuştuk. Teknolojinin dev firmalarından olan Panasonic ve Sony, bazı cihazlar için ortaklık yapacaklarını resmen duyurdular.

Panasonic ve Sony firmaları OLED HDTV üretmek üzere beraber çalışacakları haberini her iki firmanın da yayınladığı basın bildirisi ile onaylandı.

1340626884_1337265983sony-27-inch-oled-tv468.jpg

Sony ve Panasonic birlikteliği, bir süredir dedikodulara konu olmuştu. Şimdi ise bu imzalanarak gerçeğe dönüştü. İki Japon firma, televizyon gelirlerini artırmak istiyorlar ve şirketler TV'ler için büyük OLED paneller ve modüller üretecek.

Anlaşma kapsamına göre yazdırma tabanlı OLED teknolojilerinin toplu üretime yönelik olarak ortaklaşa üretilmesi de bulunuyor. Sony ve Panasonic'in teknoloji ve panellerde ortak çalışmasını öngören anlaşmaya göre her iki şirket te büyük OLED TV'lerini kendi markaları altında geliştirip kullanıcılara sunacaklar.

2013 sonunda ve 2014 başlarında Sony ve Panasonic'in geniş OLED TV'lerin toplu üretimine geçmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.