Donanım

Sony'den "akıllı priz" geliyor!

Bu da oldu, evlerimizdeki prizler Sony ile birlikte akıllı teknolojiye geçiyor!

Sony'den  "akıllı priz" geliyor!

Günümüz teknolojisi içinde geliştirebileceğimiz ürün veya aletlerin tahminini yapsak belki de en sonlara doğru aklımıza gelenlerden birisi olacaktır prizler. Çünkü prizlerin hayatımızda farklı bir boyutta çıkması pek bişey ifade etmiyor gibi düşünebiliriz fakat, proje Sony'den çıkınca iş biraz değişiyor.

Sony firması bizlerin en son, belki de hiç aklımıza getiremeyeceğimiz bir bir yenilik olarak prizleri düşünmüş ve SmartSockets adını verdiği yeni teknoloji ile prizlerimizi akıllı hale getirerek enerji kullanımı kontrolünü arttırmayı amaçlıyor. Evlere veya işyerlerine gelen faturalarda kullandığımız elektrik miktarını tam olarak öğrenmek her zaman zor olmuştur. Örnek verecekn olursak, evimizde kullandığımız buzdolabının ne kadar elektrik tükettiğini hiç kimse bilmiyor. Sony işte tam bu noktada ürettiği yeni akıllı prizleri sayesinde işyerimizde, evimizde kullandığımız elektronik aletlerin sarfettiği elektrik miktarını bize rahat bir şekilde sunarak, gelecek olan fatura hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilir, hazırlığımızı ona göre yapabiliriz.

1337170887_sonysmartsocket-1.jpg

SmartSockets sistemine giriş izni verilmeyen bir cihazı şarj etmek veya o cihazı çalıştırmak için prize bağadığımızda o cihaza izin verilmeyecek yani,  hem enerji tasarrufundan hem de güvenlik sorunundan kurtulmuş olacağız. Sisteme giriş izni verilen bir cihazı taktığımızda ise güç vermeye başlıyor, ve ne kadar süre ne kadar kullanım olacağını bize rahatlıkla sunabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.