Donanım

SSD kapasite yarışına yeni bir ürün daha eklendi:60TB'lık Seagate SAS

Seagate'in yeni SSD'si sınırları zorluyor.

SSD kapasite yarışına yeni bir ürün daha eklendi:60TB'lık Seagate SAS

Her yeni bir üründe gittikçe bir yarışa dönüşen SSD kapasitelerinde Seagate çitayı oldukça yükseltti.Firma Santa Clara'da gerçekleştirilen etkinlikte 60TB kapasiteli SSD'sini duyurdu.


1470843499_seagate6tb.png


Benzer şekilde Samsung geçen yıl 15TB'lık SSD'sinin duyurusunu gerçekleştirmiş ve Mart ayında kullanıcılara sunmuştu.Fakat tahmin edebileceğiniz gibi fiyat oldukça yüksekti.Fiyat demişken 60TB depolama kapasitesine sahip olan bu SSD'nin fiyatının oldukça pahalı olması bekleniyor.Daha çok sunucu sistemleri hedef alıyor gibi görünsede bu SSD'yi performansının sınırlarını zorlamak isteyen ve multimedyayı etkin kullanan insanlar da donanımlarına ekleyebilir.

1470843534_ozellikleri.jpg

60TB kapasiteyi günümüz dünyasından somutlamak gerekirse; bu SSD'ye ortalama boyuta sahip 400 milyon tane fotoğrafı yada 12.000 filmi depolayabileceğiniz anlamına geliyor.

Firma yine aynı etkinlikte bir başka ürününü daha duyurdu.Bu ürün 17 tane 60TB kapasiteli SSD'nin tek bir SSD gibi işlev görmesini ve bu sayede depolamanın 1PB boyutuna taşınmasını sağlıyor.

SSD'nin fiyatının oldukça yüksek olacağı iddia edilmekle beraber konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.