Donanım

Su altı fotoğrafçılığında son nokta!

En iyi su geçirmez kameraları sizler için seçtik!


Su altı fotoğrafçılığına meraklı mısınız? Su geçirmez bir kamera almayı düşünüyorsanız yazımızı okumadan karar vermeyin. Su geçirmez kameraları dalış yapmadan önce test etmekte fayda var. Kamera almadan önce bu testleri görmenizi tavsiye ediyoruz.

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise kontrol kolaylığı. Dalış eldivenlerinizi giydiğinizde kameranın kontrol düğmeleriyle uğraşmak istemezsiniz. Örneğin inceleyeceğimiz kameralardan birinde, Nikon Coolpix AW100'de, düğmelerden bağımsız işlem yapabilme özelliği bulunuyor.

Size kamera almadan önce verebileceğimiz en önemli tavsiye şüphesiz ki kullanım kılavuzunu okumanız olacak. Bu cihazlar biraz daha 'anlaşılmaz' cihazlar olduğu için kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okumanın faydalarını göreceksiniz.

Önemli diğer nokta da ne kadar derinlikte ne kadar süre suya dayanabildiği olacak. Bu tür kameralardan çok yüksek hız performansı beklemeyin. Henüz böyle bir teknoloji gelmedi.

Cihazınız yavaşsa bunu dert etmeyin. Tek ihtiyacınız olan biraz sabır. Bu noktada cihazlar arasında en hızlısının da Sony Cyber-shot TX20 olduğunu belirtmekte fayda var.

İşte sizler için seçtiğimiz su geçirmez kameralar!

Canon PowerShot D20

Nikon Coolpix

Panasonic Lumix
Olympus Tough TG820
Panasonic HX
Contour


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.