Donanım

Bu cihaz tablet mi konsol mu?

Çinden bu seferda karma çakma bir cihaz geldi.


Geliştirilen bir cihaz Sony'nin el konsolu PlayStation Vita ile Android'li tablet Nexus 7'yi bir araya getirilmiş haline benziyor. ikisinin birleşiminden nasıl bir şey çıkar bilmiyoruz ama aşağıda gördüğünüz PS Vita'ya benzeyen cihaz, aslında Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışan bir el konsolu ve tablet türü bişey.

Görünümüyle Sony'nin PS Vita konsoluna oldukça benzeyen bu cihazın adı Droid X360. Ancak içerisinde oldukça farklı parçalar kullanılmış. Cihaz Çin'de üretilen "hesaplı" tablet parçaların birleştirilmesiyle ortaya çıkmış.

1343580576_droid-x360-1.jpg

Cihaz A10 Allwinder yonga seti ile çalışıyor ve cihazın 1GHz'lik işlemcisi ve Mali-400 grafik işlemcisi bulunuyor. 512MB RAM bulunan cihaz, 8GB depolama alanı, 800x480 çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekran ile geliyor. Bir VGA ön yüz kamerasına ve 2MP'lik arka yüz kamerasına sahip konsol, microUSB portu, HDMI çıkışı ve 3 saat pil ömrü sunan 2800mAh pile sahip.

Sony başkanı Shuhei Yoshida'nın Droid X360'ı gördüğünde çok etkilendiği ve "vay be" diye tepki verdiğini Worldwide Studios belirtiliyor. Cihazın başı yakında Sony'nin patent davalarıyla derde girecek gibi görünüyor. Cihaz 115 dolara satışa sunuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.