Donanım

Surface tabletin fiyatı ortalığı karıştırdı!

Acer CEO'su Surface Tabletin fiyatı hakkında uyarıda bulundu.


Microsoft Surface'in çıkış tarihi yaklaştıkça hakkındaki ve fiyatındaki söylentiler de artmaya başladı. Surface tabletin gelişi bilgisayar üreticilerini etkilemeyebilir fakat eğer Nexus 7 gibi 199$ fiyatla gelirse bilgisayar üreticisi firmalar bundan olumsuz etkilenecek.

Acer CEO'sunun endişeleri de buradan geliyor. Acer CEO'su: "Surface'i 199$'dan satmayın!" ifadelerini kullandı. 499 ya da 599$ fiyatla gelecek bir cihaz piyasayı çok etkilemez fakat 199$ fiyatla gelecek olursa özellikle tablet satışlarına etkisi büyük olacak.

1344787799_microsoft-surface-white-black-small-2.jpg

Tabi ki şuan için fiyat konusu tam olarak sır fakat ARM tabletler ve Intel Ultrabooklarla karşılaştırıldığında fiyatının 299 ya da 399$ gibi bir fiyatla gelmesi tahmin edilebiliyor. Acer gibi bilgisayar üreticileri durumun değişmesinden endişe ederek Microsoft'u baskı altında tutmanın alternatif yollarını arıyor. Microsoft ise bu yorumlara karşı hala sessiz konumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.