Donanım

Telegram kullanıcıları giderek artıyor! WhatsApp serbest düşüşte!

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın en önemli rakiplerinden birisi olan Telegram, kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.


Hatırlanacağı üzere dün WhatsApp kullanıcıları son görülme sorunu ile sarsılmıştı. Kullanıcıların birbirlerinin en son ne zaman aktif olduklarını görememesi ve çevrimiçi özelliğinin de kaybolması sonrası şirket çok sayıda şikayet alırken bu durum sosyal medyada da gündemi meşgul etti. Özellikle Twitter WhatsApp son görülme sorunu ile sallanırken, mesajların iletilmesi noktasında herhangi bir problemin yaşanmaması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Telegram kullanıcıları giderek artıyor! WhatsApp serbest düşüşte!

Dün yaşanan sorun şimdilik çözülse de WhatsApp kullanıcılarının öfkesi dinmiş değil. Dünkü olayın ardından pek çok kişi tarafından öfke dolu Tweetler atılırken, Telegram'a da adeta hücum edildi. Son 24 saat içerisinde Telegram kullanıcı sayısında ciddi derecede artışlar yaşandı. Hali hazırda WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcıya hitap ederken Telegram tarafında bu sayı 400 milyonu aşıyor. Son olaylar sonrasında iki uygulama arasındaki rekabet de artmışa benziyor.

Bu uygulamalar aslında iki büyük gücü de karşı karşıya getirmiş oluyor. Zira Telegram 6 yıl önce hayatımıza girmiş olan Rusya merkezli bir program iken WhatsApp herkesin bildiği üzere ABD tabanlı bir uygulama ve 11 yıldır mesajlaşmalarımızın odak noktasını oluşturuyor. Kimisi Telegram'ın hem güvenlik anlamında hem de sağladığı imkanlar noktasında rakibinden ilerde olduğunu söylese de kullanıcı sayıları anlamında WhatsApp çok daha önde gözüküyor.

Yorumlar
yakup
whatsup bırakıp telegram kullanıyorum gayet memnunum
Cevapla
Anne
Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, kutu süt, iki yaş kıyafet ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Para istemiyorum. suleyman.eylemmm@gmail.com
Cevapla
Just Do İt
Telegramda, çok daha yüksek boyutlu dosyalar gönderilebiliyor ve dinamik çıkartmaları çok daha geniş bir yelpazede yer almakta.
Cevapla
Isco
Whatsapp daha gorkemli ve kullanisli
Cevapla
Modric
Sana katılmiyorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.