Donanım

Televizyonunuz akıllı TV olsun!

Pocket TV ile televizyonunuz akıllı TV olabilir.


Teknoloji sektöründe gelişmeler dur durak bilmiyor. Birçok icatlar ve günlük yaşamı kolaylaştırmaya yönelik atılan adımlar ile bir zamanlar belki de hayal edilemeyecek ürünler gerçekleşiyor. Artık bilgisayarların boyutları daha küçük ama yaptığı işler ve özellikler büyük olanlardan çok daha iyi

Buna benzer bir çalışmada Dubai merkezli bir firmadan geldi. Firma ilgi odağı olabilecek bir ürünle karşımıza çıkıyor. Firmanın yaptığı The Pocket TV (Cep Televizyonu) isimli ürün normal bir televizyonu akıllı tv'ye çevirebilme özelliğine sahip. İsmine uyumlu olarak aygıt neredeyse bir flash disk boyutu ölçülerinde.

1341247615_22a6773c67bc9a4d342ffbd3a993317elarge.png

Pocket TV Android 4.0 işletim sistemine sahip ve televizyona HDMI girişi ile bağlanıyor. Klavye ve mause gibi araçlar bağlayabilmeniz için üzerinde micro sd ve USB 2.0 yuvaları bulunuyor. Google Play Store üzerinden indirilecek yazılımlar ile yetenekleri arttırılan ürün sayesinde oyun oynama, internette gezinme, video chat yapma gibi işlemleri de rahatlıkla yapabileceksiniz.

Aygıtın diğer özellikleri ise; 1 GHz işlemci, 512 MB ram, 1080p görüntü çözünürlüğüne sahip. Bu özellikler ile oldukça hızlı olan sistem 2 farklı kontrol kumandası ile yönetilebilir ve akıllı telefonlara yüklenecek özel bir yazılım ile de kullanılabilir.

Yetkililer projenin gördüğü büyük ilgiden dolayı çalışmalarına hız verdi. 100 ila 160 dolar fiyat aralığında olması beklenen Pocket TV'nin Temmuz ayında kararlı sürümün biteceğini ve sevkiyatın ise 2013 Ocak gibi başlayacağı söyleniyor.

Apple TV ve Google TV gibi isimlere rakip olacak olan Pocket TV'nin bakalım geleceği ve kullanım oranları nasıl olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.