Donanım

TOSHIBA IFA'da yeni nesil Satellite L10W-B ve Satellite CL10-B' yi tanıttı

Toshiba’nın ilk değiştirilebilir 29.5 cm (11.6”) HD dokunmatik ekranlı Satellite L10W-B modeli farklı ihtiyaçlara uyayacak şekilde beş farklı moda dönüşebiliyor. Satellite CL10-B modeli ise, hafifliği ile seyahat için ideal ve bulut eşlikçiniz olarak özgü

TOSHIBA IFA'da yeni nesil Satellite L10W-B ve Satellite CL10-B' yi tanıttı

Esneklik ve özgürlüğe dönüşüm

Kullanıcıların Windows 8.1’i en etkin şekilde kullanabilecekleri dokunma özellikleriyle optimize edilmiş Satellite L10W-B, farklı durumlarda kullanım için esneklik sağlayan beş ayrı mod ile tasarlandı. Notebook modu üretkenlik ve klavyeye ve bağlantı girişlerine erişim için kolaylık sağlarken, tablet modu 360 derece dönen mekanizması ile video seyretmek veya internette gezinti için ideal kullanım sunuyor. Notebook 180 derece katlandığında standart klavye devreden çıktığından dolayı tuşlara yanlışlıkla basılmasından etkilenmiyor. Dinleyici modunda yukarı bakan hoparlörleri ile net sesler sağladığından hands-free görüntüleme deneyimi sunuyor. Sunum modu, kendi kendine dik olarak durabildiğinden dar alanlarda, örneğin uçakta içerik izleme deneyimi için ideal. Son olarak, masa üzeri modunda cihazın dişli çiftli menteşesi sayesinde notebook tamamen düz olarak kullanılabiliyor ve daha kalabalık gruplarla içerik paylaşılabiliyor.
1409738988_satelliteradius11l10w-b1.jpg

Satellite CL10-B yoldayken çok daha fazla üretkenlik içinde olabilecekleri taşınabilir kompakt tasarımda bir notebook arayanlar için ideal. Bu uygun fiyatlı cihaz Bing özellikli Windows 8.1 içeriyor ve 100 GB kapasiteli OneDrive bulut depolama sağlıyor. Böylece belgeler, fotoğraflar, videolar ve diğer içeriklere tek bir cihaz üzerinden sanal olarak herhangi bir yerden erişilebiliyor ve yedeklenebiliyor. Dosyaların otomatik yedeklemesi ve senkronizasyonu notebook’un kaybolması veya hasar görmesi halinde veriler bulut üzerinde güvenle saklanıyor.

Satellite CL10-B ayrıca, kullanıcıların kolaylıkla çalışmalarını yürütebilecekleri Microsoft Excel, Word, PowerPoint, OneNote ve Outlook programlarının internet tabanlı versiyonlarını sağlayan Microsoft Office Online platformuna ücretsiz erişim sağlıyor. Dahili uygulamalar ve Bing özellikli Windows 8.1 ile internete bağlı olmadan çalışma da destekleniyor.

1409739003_satelliteradius11l10w-baudiencemodebeauty01withlogo.jpg

Üstün tasarım

Ağırlıkları yalnızca 1.1 kg dan başlayan hem Satellite L10W-B hem de CL10-B modelleri, ultra-taşınabilirlik için son derece hafifler. Seyahat halinde kullanım için şık, saten altın rengi rahat açılıp kapanan clamshell tasarıma sahip. Ayrıca her iki modelde bulunan tam boy çerçevesiz klavye ve 10 parmak dokunma desteği çok daha rahat yazma ve navigasyon sunuyor.

 1409739021_satelliteradius11l10w-baudiencemode01withscreen.jpg

Çok daha hızlı yanıt veren performans

Her iki model de küçük boyutlarına rağmen sahip oldukları en yeni Intel® Celeron® işlemciler veya Satellite L10W-B modelinde Intel® Pentium® seçeneği ile günlük görevleri kolaylıkla yürütebilen güçlü performansa sahip. İlave olarak, entegre Intel® HD Graphics ve Intel® Burst Teknolojisi 2.0 yüksek yanıt hızı ve güç verimliliği sağlıyor.

500 GB sabit sürücüye sahip Satellite L10W-B modeli, yüksek sayıda dosya depolayabiliyor ve 4GB’a kadar RAM yumuşak bir performans ve çoklu işlem sağlıyor. Satellite CL10-B dosyaları bulut üzerinde depolamak için tasarlandığından, duyarlı 32 GB’lık eMMC depolama 2 GB RAM ile birlikte sunuluyor. Hızlı başlama ve internet üzerinden erişim ile Satellite L10W-B ve Satellite CL10-B modelleri her yerde yumuşak ve kusursuz bir PC deneyimi sağlıyor. Her iki model de entegre prizma bataryalara sahip.

1409739034_satellitecl10-bwithspeakertysp3eublack01.jpg

Tam boy bağlantı

Cihazlarda bulunan tam boylu geniş bağlantı yelpazesi ile kullanıcılar cihazlar arasında dosya paylaşabiliyor ve büyük ekranda içerik gösterebiliyorlar. Her iki model de dosya aktarımı için USB 3.0 ve USB 2.0 girişlerine sahip ve HDMI®-çıkışı büyük ekranda görüntüleme sağlıyor. SD/SDHC medya soketi ile kullanıcılar hafıza kartı kulanarak cihazlar arasında çok kolay ve hızlı şekilde bilgi aktarabiliyorlar.

Doğasında medya var

Kullanıcılar ister Satellite L10W-B modelinin dönüşebilen özelliklerini, ister Satellite CL10-B modelinin özgürlüğünü seçsinler, her iki cihaz da medya konusunda uzman. Dahili mikrofonlu yüksek kaliteli HD web kamera arkadaşlarla sohbet veya web konferans için ideal. Parlak HD ekranda tüm detaylar son derece net ve DTS SoundTM özellikli stereo hoparlörlerle sesler son derece temiz olduğundan evde veya seyahat halinde filmler, videolar ve oyunlar gerçeğe en yakın şekilde net ve derinlikli.

Toshiba Satellite L10W-B ve Satellite CL10-B modelleri Avrupa’da 2014 yılının dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Toshiba Satellite L10W-B ve Satellite CL10-B:

Ekran: 29.5 cm (11.6”) HD (1366 x 768) çözünürlük ve 10 parmak dokunmatik ekran desteği

Grafik: Intel® HD Graphics

Bağlantı: 1 x HDMI®-çıkışı, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, SD kart okuyucu

İletişim: Kablosuz LAN (802.1b/g/n), Bluetooth® 4.0

Ses: DTS Sound™ özellikli stereo hoparlörler

Dahili mikrofonlu HD web kamera

Kensington kilidi soketli

Renk: Altın renkli Satin GoldTM

Boyutlar: 289 x 199 x 19.9 mm

Toshiba Satellite L10W-B

İşlemciler: Intel® Celeron® veya Intel® Burst Teknolojisi 2.0 özellikli Pentium®

Kapasite: 500 GB HDD

Hafıza: 4 GB DDR3L (1600 MHz)

İşletim Sistemi: Windows 8.1

Ağırlık: 1.3 Kg

Toshiba Satellite CL10-B

İşlemciler: Intel® Celeron®withIntel® Burst Technology 2.0

Kapasite: 32 GB eMMC

Hafıza: 2 GB DDR3L (1600 MHz)

İşletim Sistemi: Bing özellikli Windows 8.1

Ağırlık: 1.1 Kg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.