Donanım

Toshiba'dan NANO Flash-100 Flash Bellek

Toshiba ARM çekirdek tabanlı mikrodenetleyiciler için yüksek hızlı NANO Flash-100 Flash Bellek geliştirdi.

Toshiba'dan NANO Flash-100 Flash Bellek

Toshiba Corporation, Toshiba’nın orijinal NANO FLASH™ ına dayanan, gömülü mikrodenetleyicilerde daha hızlı erişim sağlayan NANO FLASH™-100’ü geliştirdi.

Geliştirmenin arka planı:

Zengin işlevsellik ve yüksek hız kabiliyetine sahip gömülü mikrodenetleyiciler, daha fazla flash bellek ve çok daha hızlı erişim oranları gerektirir. Toshiba bunun farkına vardı ve şu iki özelliği birleştiren NANO FLASH™ ı geliştirerek cevap verdi: NAND flash bellek hücre cihazı teknolojisine dayanan yüksek hızlı programlama ve NOR flash bellek devre teknolojisi. Sonrasında Toshiba original mikrodenetleyicileri ve ARM çekirdek-tabanlı mikrodenetleyicilerine bu yüksek performansı getirdi. Şimdi, daha fazla kullanıcı ARM çekirdek-tabanlı mikrodenetleyicileri kullandıkça, daha yüksek hız ve geniş bellek kapasitesi için gelişmekte olan bir ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. NANO FLASH™-100 bu pazar için son derece uygundur.

1363188594_tos.jpg

Özellikler:

  • Yeni geliştirilen NANO FLASH™-100, 100MHz’lik işlemde rastgele erişim sırasında sıfır-bekleme döngüsü elde eder, bu da endüstrinin en üst seviyesindedir. Bu ARM-tabanlı mikrodenetleyiciler içindeki çekirdeğin, yüksek hız ve yüksek kapasiteli bir bellek gerektiren uygulamaların kod yoğunluğundan ve üstün performanstan tamamen yararlanmasına olanak sağlar.
  • Ultra düşük güç tüketimine sahip NANO FLASH™ mikrodenetleyicilerde, yüksek hızlı, düşük güçteki uygulama geliştirmelerin, geniş bir yelpazesi mevcuttur.

Toshiba, ilk NANO FLASH™-100 ürünü olan TMPM440F10XBG’ye ARM çekirdek-tabanlı ürünler eklemeye devam edecek ve gömülü mikrodenetleyiciler için flash bellek teknolojilerini proaktif olarak geliştirmeyi sürdürecektir.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.