Tüketiciler iPad Mini İçin Ne Düşünüyor?

iPad mini çıksa alır mıydınız? ABD’de yapılan bir araştırma sonucunda tüketicilerin yarısından fazlası, 7 inçlik bir iPad çıkması durumunda satın almayı düşüneceklerini belirtti.

Tüketiciler iPad Mini İçin Ne Düşünüyor?
PriceGrabber tarafından 2,603 online tüketici üzerinde yapılan araştırmada, katılanların %52′lik bölümü fiyatı 249-300 dolar arasında değişen 7 inçlik bir iPad üretilirse satın almak isteyeceklerini dile getirdi. 23-30 Nisan arasında yapılan bu araştırmaya katılanların sadece %22′si tablet sahibiydi. Tablet sahiplerinin gözdesi ise tahmin ettiğiniz gibi iPad; %22′lik tablet kullanıcılarının tam %68′i iPad sahibi, %10′luk kısım ise Amazon’un Kindle Fire’ını kullanıyor.

1336297672_19.jpg

iPad mini’nin bu denli bekleniyor olmasının arkasında yatan sebep olarak ise fiyat faktörü. Katılımcıların %64′ü fiyatın önemli olduğunu düşünüyor; %54′ü portatifliğin, %20′si ise iş ortamında bu boyutlarda bir tabletin bir hayli kullanışlı olacağı fikrindeler. Diğer katılımcıların %24′ü iPad mini’nin güzel bir hediye olacağını düşünüyor. Kalan %20′lik dilimin verdiği cevap ise kulağa biraz farklı geliyor; bu kısım mini iPad’i sadece Apple’a olan hayranlıklarından dolayı alacaklarını belirtti.