Donanım

Tüm dünyadan sonra şimdi de Türkiye'de

Türkiye'de de satışa sunulan HP Indigo 10000 dijital baskı makinesi Printtek 2013’te görücüye çıkıyor!

Tüm dünyadan sonra şimdi de Türkiye'de

HP, HP Indigo 10000 dijital baskı makinesinin Türkiye’de satışa sunulduğunu duyurdu. B2 formatında ve ofset kalitesindeki ilk dijital baskı makinesi olan HP Indigo 10000, baskı hizmeti sağlayıcılarının artırılmış verimlilik ve daha geniş çeşitlilikte dijital baskı uygulamaları ile işlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Yeni HP Indigo 10000 dijital baskı makinesinin Türkiye’deki ilk satışı da gerçekleşti. HP Indigo 10000’in baskı hizmeti sağlayıcılarına sunduğu avantajlı özelliklerini öğrenmek isteyenler 17-22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta yapılacak olan Printtek 2013 fuarında ürünü görüp ayrıntılı bilgi alabilecekler.

HP Türkiye Indigo & Inkjet Web Press Ülke Müdürü Emre Feyizoğlu, HP Indigo 10000’in avantajları ile ilgili olarak şunları söyledi: “Baskı hizmeti sağlayıcıları müşterilerine daha fazla değer ve yüksek kaliteli ürünler sunma adına sürekli olarak üretkenliklerini artırma, olanaklarını geliştirme ve uygulamalarını çeşitlendirmenin yollarını arıyor. Biz de HP olarak Indigo 10000 müşterilerimize verdiğimiz ekonomik değişim sözü kapsamında üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Bu dijital baskı çözümü, beta sürecine katılan müşterilerimize şimdiden üretkenliklerini artıracak uygulama çeşitliliğini sunmuş durumda.”

Ocak ayı sonu itibarıyla tüm dünyada 6 binin üzerinde HP Indigo baskı makinesi ve 100’den fazla HP Inkjet Web baskı makinesinin kurulumunun gerçekleşmesiyle birlikte HP dijital baskı portföyü de büyümeye devam ediyor.

1368820080_hpindigo10000s.jpg

B2 formatındaki HP Indigo 10000 dijital baskı makinesi ile yapılabilecekler her zamankinden daha fazla

HP Indigo 10000, HP Indigo portföyünün tüm özgün dijital baskı becerilerini geliştiren daha geniş bir formatta sunarken geleneksel ofset pazarlarına da bir girişi temsil ediyor.

Drupa 2012 etkinliğinde ilk kez gün yüzüne çıkan HP Indigo 10000 dijital baskı makinesinin beta testleri dünya çapında 10 baskı hizmeti sağlayıcısı ile Eylül 2012’den beri sürüyordu. ABD merkezli Courier, Birleşik Krallık merkezli Pureprint Group ve ABD merkezli Sandy Alexander gibi birçok beta müşteri şimdi ikinci bir ünite eklemeyi düşünüyorlar.

Precision Printing şirketi HP Indigo 10000 çözümünü kişiselleştirilmiş, yerelleştirilmiş ve talep üzerine üretilen fotoğraf kitaplarının yanı sıra B2 formatındaki ofset makinelerinde üretemedikleri paketleme ve pazarlama araçlarını basmak için kullanıyor.  Şirket ayrıca makinenin tek çalıştırmada bastığı sayfa sayısını artırmak için B2 boyutundaki kağıtların üzerindeki daha küçük formatların konumlandırmasını da yeniden düzenledi.

Precision Printing Genel Müdürü Gary Peeling, yeni makinelerle ilgili şunları söylüyor: “Baskı şirketleri olarak yalnızca büyük çaplı işleri teslim etme konusunda daha iyi olmakla kalmamalı, binlerce küçük çaplı siparişi günlük olarak yerine getirmekle yükümlüyüz. İstenilenlerin yerelleşmiş ve talep üzerine baskıya alınmış olması gerekliliği de cabası. “HP Indigo 10000 dijital baskı makinesi sayesinde geniş çaplı baskıları akıcı bir şekilde sonuçlandırıyor ve üretimimize daha fazla verimlilik katabiliyoruz. Ayrıca peyzaj kitapları, altı sayfalık roll-out’lar ve cep klasörleri gibi kişiselleştirilmiş ürünleri az miktarlar halinde basabiliyoruz. Daha dar dijital baskı makinelerinde böylesine bir format sunamıyorduk.”

HP Indigo 10000 dijital baskı çözümü kişiselleştirilmiş ürün sağlayıcısı ve beta sürecine dahil olan müşterilerden Zazzle’ın kârlılığını yeni uygulamalarla artırıyor.

1368820190_hpprinttekaa.jpg

Zazzle Operasyon Teknolojisi Başkan Yardımcısı Charles Ohiaeri şu açıklamayı yapıyor: “HP Indigo 10000 mevcut dijital iş akışlarımızı yeni ve daha geniş bir biçim faktörüne taşımamızı sağlıyor.  Makineyi SmartStream portföyüne ait birkaç ürün ile birlikte neredeyse hiç zaman harcamadan entegre etmeyi başardık.”

Kanada’nın önde gelen pazarlama ve haberleşme ürünü sağlayıcılarından Cober Evolving Solutions, HP Indigo 10000 dijital baskı makinesi satın alma anlaşmasını imzaladı. Şirket B2 makinenin becerilerini kullanarak rekabette avantaj sağlayacak ilk Kanada şirketi olacak.

Cober Evolving Solutions Başkanı Peter Cober şunları söylüyor: “Müşterilerimize en kısa zamanda en etkili basılı malzemeleri yetiştirme baskısını sürekli üzerimizde hissediyoruz. HP Indigo 10000 sayesinde benzersiz sonuçları katma değerle sunabileceğiz. Ayrıca daha önce katkı sağlayamadığımız birçok projeyi gündeme alabileceğiz.”

Üretim ve kârlılıkta artış

Tüm dünyadaki HP müşterileri ayrıca HP Indigo 5600 ve HP Indigo 7600 dijital baskı makinelerinin avantajlarından yararlanarak dijital filigran ve yükseltilmiş baskı gibi yüksek değerli uygulamalar sunabiliyorlar. Müşteriler ayrıca devir sürelerini ve üretim maliyetlerini yüzde 33’e kadar oranda azaltan Gelişmiş Üretkenlik Modu (EPM) sayesinde rekabette avantaj sağlıyorlar.

Entegre pazarlama hizmetleri şirketi International Business Solutions of Mexico (IBS) kişiselleştirilmiş kampanya materyalleri üretebilmek için kısa süre önce bir HP Indigo W7250 dijital baskı makinesini kullanmaya başladı.

IBS Kıdemli Genel Müdürü Salvador Anaya şunları söylüyor: “Elektronik veriler ve HP Indigo’nun dijital baskı teknolojisini kullanarak müşterilerimize daha geniş kapsamlı ve yüksek değerli ürünler sunmak ve rekabette bu yönümüzle fark yaratmak istiyorduk. Gelişmiş Üretkenlik Modu üretim kapasitemizi genişletirken maliyetlerimizi de düşürüyor. Böylelikle teslim sürelerine yetişme güvenine sahip olduk ve geleneksel ofset üretimle yedek üretim yapma ihtiyacımız da ortadan kalktı.”

Bir başka HP müşterisi olan Bridgeport National Bindery bir HP Indigo W7250 dijital baskı makinesi kullanıyor. Şirketin dördüncü HP Indigo ürünü olan bu makine ile hem renkli hem de siyah beyaz olmak üzere kitap kapakları ve küçük kitaplar üretiliyordu. Yeni web beslemeli baskı teknolojisinin eklenmesiyle birlikte şirketimiz daha fazla fırsata sahip oldu.

Bridgeport National Bridery, Inc. Başkan Yardımcısı Bruce Jacobsen şunları söylüyor: “Şirket olarak mükemmel renk istikrarı ve ofset kalitesine gereksinim duyan fotoğraf kitapları ve sanat eseri replikaları üretiyoruz. HP Indigo dijital baskı makineleri tam da aradığımız sonuçları sunuyor. Hatta müşterilerimiz özellikle HP Indigo ile oluşturulmuş sonuçları talep ediyor.”

HP Indigo Print Care 2.0

Baskı üretkenliği ve hızlı servis konularına odaklanan HP, HP Indigo 7600 ve 10000 için bütünsel bir araç takımı olan HP Indigo Print Care 2.0’ı geliştirdi. Teşhis, hata tespiti, bakım araçları, uzaktan destek, otomatik kalibrasyon ve uyarı sistemlerini içeren araç seti şirketlerin baskı kalitesini artırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.