Donanım

Yeni nesil süper güçlü ekran üretildi - Video

Corning süper güçlü ekran Lotus XT Glass'ı geliştirdi.

Yeni nesil süper güçlü ekran üretildi - Video

Corning firması, 2011 yılında Lotus Glass adındaki ekran teknolojisini duyurmuş ancak karmaşık üretim süreci nedeniyle üretim iptal edilmişti. Şirket daha sonra Gorilla Glass üzerinde iki yıldır çalışıyordu. Ancak Corning gizlilik içerisinde Lotus Glass teknolojisinin üzerinde çalışmaya devam etti.

Lotus Glass'ın tüm özelliklerini kapsayan ve yakın gelecekte beklenen yüksek hacimli üretimi karşılayacak olan yeni nesil cam Lotus XT Glass'ı geliştirdi.

1368796794_corning-lotus-595x325.jpg

Lotus XT Glass, renk ve ekranın parlaklığını vurgulayan LCD veya OLED olarak tüm cihazlar için üretilecek. Aslında Lotus XT teknolojisi, Corning EAGLE XG (kalınlık), Corning Willow (TM) Cam (esneklik) ve  Corning Gorilla Glass (direnç) teknolojilerinin karışımından oluşuyor.

Üreticiler için yeni ekran teknolojisinin pazarlaması başladı ancak bu ekran teknolojisi ile üretilen cihazları görmek biraz zaman alabilir. Aşağıda Lotus XT Glass ekran teknolojisi ile alakalı videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.