Türkçe kitap okuyucu 'Calibro' ile tanışın

Kitap okumayı seviyorsanız bu haberimiz tam size göre

Türkçe kitap okuyucu 'Calibro' ile tanışın

Amazon'un liderliğinde ki e-kitap okuyucular artık ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılmaya başladı. Calibro isimli yeni e kitap okuyucu Amazon'un paperwhite kitap okuyucusuna oldukça benziyor. Güneş altında bile mükemmel bir görüntü sunan Calibro'ya istediğiniz kitabı yükleyerek dilediğiniz yerde okuma imkanına kavuşuyorsunuz.

Calibro iki farklı modelle satışa sunuluyor: Temel e-kitap okuyucu işlevlerine sahip, ekonomik ve pratik Calibro Basic ve dokunmatik ekranı ve ayarlanabilir arka ışığıyla dikkat çeken Calibro Touch Lux.

Babil.com'un piyasaya sunduğu bu e-kitap okyucunun teknik detaylarına kısaca bir göz atmaya ne dersiniz?

1413551155_calibro.png

Calibro'nun en önemli özeliği 30 güne kadar batarya ömrünün olması. 1 günlük şarj süneleri sunmayı başaran akıllı telefonların "batarya ömrü iyi" damgası yediği bir ortamda akıllı bir cihazı tek şarjla 30 gün boyunca kullanmak en basit tabirle şaka gibi değil mi?

Calibro'nun ekranı oldukça farklı bir ekran. Kağıt hissini aynen yaşatan e-ink teknolojisi piksel mantığından çok farklı olarak dijital mürekkep teknolojisini bizlere sunuyor. Bu da hem gözlere hemde batarya süresine oldukça pozitif bir etki bırakıyor.

1413551379_calibro-2.png

Calibro Touch Lux'te ki dokunmatik ekran hem sayfalar arasında kolayca gezinmenizi hem de sayfaları okuma alışkanlıklarına göre ayarlamanıza imkanı sunuyor.

Wi-Fi seçeneği ile internete bağlanabilir ve dilediğini kitabı çevrimiçi satın alabilirsiniz. Kitap fiyatları uçuk değil ve oldukça fazla seçenek sizlere sunuluyor.

Calibro cihazlar farklı okuma alışkanlıklarına hitap edebilen yazı özelliklerine sahip. Çeşitli fontların ve puntoların yer aldığı Calibro’da kalın, italik gibi seçeneklerle okuma alışkanlıklarınızı özelleştirebilirsiniz.

Hem Calibro Basic hem de Calibro Touch Lux modelinde 4 GB dahili hafıza bulunuyor. Yaklaşık 3 bin kitaba tekabül eden bu kapasiteyi harici SD kartlar ile 32 GB’a çıkarmak mümkün. Bu da yaklaşık 24 bin kitap demek.

Gelelim cezamıza! Calibro Basic 149 TL, Calibro touch Lux ise 249 TL

1413551693_calibro-fiyat.png

Bu oldukça ilginç ürün ile hiç tanışmadıysanız videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.